Jednobramkowe zwycięstwo KS Gniezno w ostatniej minucie meczu

2013-04-26

Drużyny z niższych lig piłkarskich odrabiają zaległości z rundy wiosennej, której rozgrywki zostały przesunięte z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. Tak jest w przypadku drużyny KS Gniezno, która bierze udział w zmaganiach poznańskiej klasy B grupy 1. W środę 24 kwietnia podopieczni grającego trenera Piotra Kubalewskiego udali się do Kleszczewa gdzie w ramach 15-tnej kolejki ligowej, która pierwotnie miała odbyć się 7 kwietnia rozegrali zaległe spotkanie mistrzowskie z miejscową ekipą Clescevi. Spotkanie wprawdzie zakończyło się zwycięstwem drużyny KS Gniezno w stosunku 3:4. Lecz biało-czerwoni komplet punktów w meczu wyjazdowym zapewnili sobie dopiero w ostatniej minucie środowego spotkania.

Po pierwszej połowie nie zapowiadało się że drużyna KS Gniezno z Kleszczewa wywiezie komplet punktów. Gnieźnianie bowiem przegrali ją zdecydowanie bo w stosunku 1:3  a  jedyną bramkę dla biało-czerwonych zdobył Jakub Hoffmann. I przed rozpoczęciem drugiej odsłony środowego meczu podopieczni grającego trenera Piotra Kubalewskiego mięli do odrobienia dwa gole ażeby doprowadzić do remisu w spotkaniu. Gnieźnianom ta sztuka się udała gdyż po golach Błażeja Matysiak i Jakuba Hoffmann, biło-czerwoni doprowadzili do stanu 3:3. A w 90 minucie po bramce Błażeja Matysiaka, który bramkarza gospodarzy pokonał strzałem z głowy lokując piłkę w bramce Kleszczewa zapewnili sobie zwycięstwo w całym spotkaniu w stosunku 4:3. Przypomnijmy iż w pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło jesienią ubiegłego roku w Gnieźnie, podopieczni Piotra Kubalewskiego nie musieli się tak namęczyć ażeby zapewnić sobie komplet punktów w tamtej potyczce piłkarskiej, gdyż wygrali ją zdecydowanie w stosunku 5:1.

A już w sobotę 27 kwietnia KS Gniezno czeka kolejne spotkanie mistrzowskie w ramach rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1. Tego dnia biało-czerwoni na własnym boisku przy ulicy Strumykowej podejmować będą o godzinie 15.00 ekipę SKS 13 Poznań.