Junior Młodszy Mieszka zwycięża na własnym boisku!

2012-04-22

Podopieczni Dariusza Kuryło zanotowali drugie z rzędu zwycięstwo. Tym razem młodzi Gnieźnianie pokonali na własnym boisku Kopernika Poznań 1-0. Zwycięską bramkę zdobył Karol Karasiewicz.

Od pierwszych minut biało-niebiescy narzucili własne tempo gry. W pierwszych akcjach nasi zawodnicy próbowali swoich sił głównie lewą stroną boiska, ale w większości te sytuacje kończyły się w polu karnym. Później indywidualna akcja Wojciecha Grzechowiaka zakończona strzałem na bramkę przyniosła rzut rożny dla drużyny Mieszka. Do narożnika podszedł Damian Garstka, który popisał się bardzo dobrą wrzutką i Karol Karasiewicz strzałem głową zdobył bramkę na 1-0, a jak się później okazało, bramkę na wagę trzech punktów. Po przerwie nasza drużyna nadal narzucała własne tempo gry, co przynosiło dużo sytuacji bramkowych. Swoją szansę w akcji sam na sam z bramkarzem zmarnował nasz środkowy pomocnik Andreas Wakatinakis oraz napastnik Damian Pankowski. Końcowe minuty należały jednak do zespołu Kopernika, ale nasza defensywa dzielnie broniła się i spotkanie zakończyło się zwycięstwem 1-0.

Następne spotkanie juniorzy młodsi Mieszka rozegrają 29 kwietnia. Rywalem będzie ekipa Zjednoczonych Trzemeszno.