Junior młodszy Mieszka pokonał Nielbę Wągrowiec

2010-10-20

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli juniorzy młodsi Mieszka Gniezno. W 6 kolejce spotkań o mistrzostwo klasy okręgowej biało-niebiescy wygrali w Wągrowcu z wiceliderem Nielbą 2-1.

Zwycięstwo juniorzy Mieszka powinni zapewnić sobie już w pierwszej połowie, ale stuprocentowych sytuacji nie wykorzystali Kaczor i Medyński. Dodatkowo zawodnicy Nielby skutecznie egzekwowali rzut rożny i do przerwy prowadzili 1-0.

Bohaterem gnieźnian okazał się Jakub Januchowski, który na początku drugiej połowy dwukrotnie wykorzystał podania Bojarskiego i wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie.  Szanse na podwyższenie wyniku mieli Bojarski, Popek i Banasik ale zabrakło skuteczności w decydujących momentach i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gości 2-1.
Nielba  Wągrowiec - Mieszko Gniezno 1-2 ( 1-0 )

Teraz przed juniorami Mieszka mecz z liderem Błękitnymi Wronki.

Podopieczni Pawła Bartkowiaka wystąpili w składzie: Menz – Dominiczak (75 Mucha), Nowicki, Banasik, Polus – Kaczor, Brylewski,  Sass  (41 Śmiałowski ), Bojarski  (79 Wrona),  Medyński (55 Zacholski ) – Januchowski (60 Popek )