Juniorki Młodsze MKS MOS Gniezno szóste w Polsce - szczegółowy opis!

2013-05-26

Pomimo iz serwis nasz przekazywał dzień po dniu, krótkie spawozdanie z wynikami to postanowiliśmy jednak obszerniejszą relację tu też przedstawić.

W dniach 20-25.05 br. odbywały się w Krakowie Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach tych brała udział gnieźnieńska drużyna MKS MOS Gniezno. Aby jednak uzyskać awans do tak elitarnego grona (najlepszych osiem zespołów w Polsce) podopieczne Romana Solarka i Roberta Dyca wcześniej musiały pokonać swoje przeciwniczki z Wielkopolski a potem w Ćwierć i Półfinałach Mistrzostw Polski.

Zespół z Gniezna znalazł się w grupie z zespołami z Krakowa, Płocka i Gliwic. Druga grupę tworzyły zespoły z Kwidzyna, Łukowa, warszawy i Słupska.

Gnieźnianki rozpoczęły mistrzostwa w Krakowie od niewielkiej porażki z gospodarzem imprezy SKS Kusy Kraków. Wynik mógłby być inny gdyby gnieźnianki nie popełniły aż tak wielkiej ilości niewymuszonych błędów. Mecz zakończył się wynikiem 22:21. W drugim dniu finałów MKS MOS zmierzył się z ekipą KS Sośnica Gliwice. Po kolejnym bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu padł remis. Choć gnieźnianki prowadziły już różnicą 4 bramek nie udało się im dowieść wygranej do końca meczu. Rywalizacja zakończyła się podziałem punktów 22:22. W ostatnim pojedynku grupowym MKS MOS zmierzył się z ASZ PWSZ Jutrzenką Płock. Gnieźnieńskie szczypiornistki niestety uległy swoim rywalką 31:25. Porażka ta spowodowała to iż drużyna z Pierwszej Stolicy nie awansowała do pierwszej czwórki walczącej o medale. Gnieźniankom pozostała walka o miejsca 5-8.

Czwarty dzień zawodów to dzień przerwy przeznaczony na odpoczynek ale i na zwiedzanie miasta. Gnieźnieńscy trenerzy zaplanowali relaks i odnowę na największym w kraju Aquaparku a na popołudnie zaplanowano zwiedzanie krakowskiej starówki wraz z Wawelem.

W piątek piątym dniu zawodów MKS MOS Gniezno zmierzył się z MKS Słupią Słupsk. Smaczkowi tej konfrontacji dawał fakt iż gnieźnianki jeszcze nigdy do tej pory nie wygrały ze słupczankami. A na dodatek drużyna ta jest aktualnym Mistrzem Polski młodziczek. Mecz ten był bardzo zacięty. Słupczanki prowadziły już w I połowie różnicą 8 trafień. Gnieźnianki jednak nie składały broni i podjęły jeszcze walkę. Ostatecznie MKS MOS wygrał 35:32. W ostatnim dniu Mistrzostw gnieźnianki ponownie spotkały się z Kusym Kraków. Niestety mecz ten zaczął się nie pomyśli gnieźnianek. Przegrywały 0:7 a po kilku minutach 2:11. Po 15’ to zawodniczki z Grodu Lecha dyktowały warunki na parkiecie. Przed przerwa doprowadziły nawet do remisu ale krakowianki zdołały jeszcze zdobyć bramkę. Do przerwy Kusy Kraków prowadził 12:11. Po przerwie ponownie prym wiodły gnieźnianki. Tak było do 40’ meczu kiedy to prowadziły 19:15. Niestety od tego momentu do Kusy panował na parkiecie. Ostatecznie w meczu o V miejsce padł wynik korzystny dla gospodyń 35:24.

Ostatecznie MKS MOS zajął w Finale Mistrzostw Polski dobre VI miejsce.

Gnieźnieńscy trenerzy chwalili swoje zawodniczki za podjęcie walki. Zabrakło w niektórych meczach koncentracji ale i troszkę szczęścia, a wynik mógłby być troszkę lepszy. Mimo to sezon był dla nas bardzo udany. Dziewczęta zrobiły w porównaniu do zeszłego sezonu olbrzymi postęp. Mamy nadzieje że następny będzie dla nas również udany.