Juniorki młodsze Błyskawicy niepokonane w Turnieju Eliminacyjnym o Mistrzostwo Polski

2011-11-21

Tym razem juniorki młodsze UKS Błyskawica były niepokonane w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski w Unihokeja w kategorii juniorek młodszych zorganizowanym przez Polski Związek Unihokeja 12.11.2011 w Kębłowie.

Ostateczna klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:
1. UKS Junior Kębłowo                    10 pkt      (17 - 7)
2. UKS Błyskawica Niechanowo    10 pkt     (13 – 5)
3. UKS Fenomen Babimost               6 pkt     (12-10)
4. PKS MOS Zbąszyń                           3 pkt     (13-13)
5. UKS Absolwent Siedlec                  0 pkt      (0 -20)  walkower

Pierwszy mecz z PKS MOS Zbąszyń był dla naszych dziewcząt bardzo ważny. Weszły na parkiet bardzo skoncentrowane już w pierwszej tercji stwarzały wiele groźnych sytuacji pod bramką przeciwniczek. Jednak to one zdobyły pierwszą bramkę kiedy to podkręcona piłeczka wypadła naszej bramkarce z ręki. Nie złamało to ducha w naszej drużynie dziewczęta po przerwie ruszyły do ataku i już w 1 min. drugiej tercji Czerniak Laura po asyście Katarzyny Kasprzyk wyrównała i za niecałe 2 min. ponownie Czerniak Laura po asyście Weroniki Święciochowskiej zdobyła bramkę i prowadzenie. Należy dodać, że to był mecz Laury która w 33 min zdobyła kolejną bramkę i tym samym ustaliła wynik meczu na 3:1. W tym meczu nasza bramkarka Paulina Mikołajczak obroniła 22 celne strzały na naszą bramkę a jej skuteczność w tym meczu to 96.66 %.

Bardzo ciekawy przebieg miał drugi mecz naszych dziewcząt z UKS Juniorem Kębłowo. Już w 11 sekundzie meczu nasza kapitan Magda Krawczyk po asyście Klaudii Rogulskiej zdobyła prowadzenie dla naszej drużyny. Dziewczęta z Kębłowa lekko się zdziwiły. Jednak gdy w 4.01 min ponownie Magda Krawczyk po asyście Katarzyny Kasprzyk zawinęła piłeczkę w kierunku bramki przeciwniczek to bramkarka Juniora mogła tylko wyciągnąć piłkę z siatki. Tym razem już zdziwienia nie było tylko panika w drużynie przeciwnej. Udało im się zdobyć jedną bramkę ale to my prowadziliśmy po pierwszej tercji. W drugiej tercji Katarzyna Kasprzyk po podaniu od Magdy Krawczyk zdobył kolejną bramkę dla Błyskawicy. Nasze dziewczęta pod koniec trzeciej tercji troszkę osłabły co wykorzystały dziewczęta Juniora Kębłowo zdobywając bramki w 36 i 42 minucie meczu doprowadzając do remisu. Nawet grając ostatnie 2 min w osłabieniu nasze dziewczęta nie pozwoliły już zmienić tego wyniku. Mecz zakończył się remisem 3:3.  Nasza bramkarka dała popis doskonałej gry broniąc 32 strzały na naszą bramkę - jej skuteczność w tym meczu to 91.43 %

Ostatni mecz z Fenomenem Babimost był już dla nas mało znaczącym spotkaniem ale dziewczęta z Błyskawicy były tego dnia bojowo nastawione i postanowiły wygrać ten mecz. Niestety początek spotkania nie ułożył się po naszej myśli w 9 min tracimy bramkę. To jednak nie załamuje naszych dziewcząt ciśniemy niesamowicie dziewczęta z Fenomena praktycznie nie wychodzą z własnej połowy broniąc zaciekle korzystnego dla nich wyniku. Jednak w 19 min Magda Krawczyk w zamieszaniu pod bramkowym zdobywa wyrównującego gola. Zmienia to trochę obraz gry dziewczęta z Babimostu zaczęły grać bardziej otwartego ale i ostrego unihokeja. Jednak nasze dziewczęta dzielnie walczyły i w 31 min Klaudia Rogulska urwała się przeciwniczkom i zdobyła bramkę na miarę zwycięstwa. Także Klaudia Rogulska wywalczyła dla naszej drużyny  rzut karny. Magda Krawczyk wykonując go nie zdobyła bramki - przeciwniczki uratował słupek. Jednak zmuszone były one grać w osłabieniu, co było równie znaczące jak zdobycie bramki. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Błyskawicy. Kolejny raz nasza bramkarka dała popis doskonałej gry broniąc 29 strzałów na naszą bramkę a jej skuteczność w tym meczu to 96.66 %.

Należy zwrócić uwagę, że wszystkie dziewczęta zagrały świetny turniej zapewniając sobie już teraz awans do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Unihokeja.