Juniorzy KS Gniezno przegrywają u siebie

2009-12-19

W piątek, 18 grudnia, o godzinie 22.00 juniorzy KS Gniezno zmierzyli się w czwartej rundzie Wielkopolskiej Młodzieżowej Lidze Futsalu. Rywalem biało-czerwonych we własnej hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie była ostatnia drużyna w tabeli Kadet Kicin. Podopieczni Waldemara Hoffmanna nie zdobyli jeszcze punktu w tegorocznych rozgrywkach. Niestety młodzi gnieźnianie potwierdzili tylko głęboki kryzys swojej formy.

Goście, którzy zjawili się w Grodzie Lecha w sześcioosobowym składzie mieli jasno określoną taktykę, która niczym nie mogła zaskoczyć gnieźnian - głęboka obrona i szukanie szans w zdobywaniu goli po szybkich kontrach. Ta taktyka trenera Waldemara Hoffmana dała nadspodziewany rezultat. W pierwszej połowie, przewaga gnieźnian nie podlegała dyskusji. Wynikła z tego niestety tylko jedna bramka. Goście natomiast oddali dwa celne strzały, które znalazły drogę do bramki i KS przegrywał do przerwy 1:2. W zdobyciu obu goli w pierwszej odsłonie meczu dla gości pomógł im broniący w tym dniu w bramce biało-czerwonych Dawid Kasprzyk. W drugiej odsłonie w szeregi gnieźnian wdarł się chaos i zdenerwowanie. Co gorsza, bramkę zdobyli goście. Po niej negatywnie zabłysną w ekipie KS Gniezno - Szymon Andrzejewski, który najpierw za złą zmianę otrzymał żółtą kartkę, a za minutę obraził sędziego osłabiając swój zespół. Całej sytuacji nie zauważył chyba Dariusz Rychłowski, który przy braku jednego zawodnika pozostał na połowie rywali. Ci przejęli piłkę i w akcji 4 na 2 bez problemu podwyższyli wynik na 1:4. Biało-czerwoni próbowali odmienić jeszcze losy meczu, ale kluczowym momentem była próba wycofania bramkarza przez graczy KS. Zamiast dobrego ustawienia gry w przewadze, szybko wykonali aut i piłka trafiła w ręce bramkarza gości. Ten za długo się nie zastanawiał i celnie kopnął futbolówkę w stronę bramki. Ten gol był „gwoździem do trumny" KS Gniezno. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:5. Dla Kadeta Kicin są to pierwsze punkty w sezonie. Gnieźnianie natomiast podtrzymują kompleks swojej hali, na której nie zdobyli jeszcze punktów.

KS Gniezno - Kadet Futsal Team 3:5 (1:2)

Bramki dla KS: Majewski Mariusz x2, Alamenciak Adam
Bramki dla Kadet: Mikołaj Hoffmann x2, Adam Lisiecki, Dawid Kostrzewa, Mateusz Dolata

Wyniki IV kolejki:
Akademia FC Pniewy (J) - Cargo-Sped Anta Trzemeszno (J) 3:3
KS 1920 Mosina (J) - Red Dragons Pniewy (J)
KS Gniezno (J) - Kadet Futsal Team (J) 3:5

Tabela
1. Cargo-Sped Anta Trzemeszno (J)                                                        3  7  14-9
2 . Red Dragons Pniewy (J) 3  6  8-5
3. Kadet Futsal Team (J)     3  3  9-11
4. KS Gniezno (J)                  3  8-13
5. Akademia FC Pniewy (J) 2  1  5-6
6. KS 1920 Mosina (J)         0  0   0-0