Juniorzy MKK Gniezno pokonali MKS MOS Śrem

2011-10-16

W sobotę 15 października swoje rozgrywki w sezonie 2011/12 rozpoczęli młodzicy MKK Gniezno. Na inaugurację podopieczni Tomasza Konowalskiego podejmowali zespół MKS MOS Śrem.

Początek spotkania bardzo wyrównany i chaotyczny. Oba zespoły dość szybko chciały zakończyć swoje akcje lecz czyniły to bardzo nieskutecznie. Po 10 minutach gry na tablicy widniał wynik 14:11. Druga kwarta należała zdecydowanie do MKK. Szybkie kontry oraz spokojnie rozgrywane akcje przez Wietrzyńskiego i Leśniczaka pozwoliły wygrać drugą kwartę 20:11.

Po przerwie zespół gości ruszył do odrabiania strat. Była to najbardziej wyrównana część spotkania. Oba zespoły bardzo mocno pracowały w obronie co sprawiało wszystkim problemy z grą w ataku. Mimo ambitnej postawy zawodników ze Śremu jednym punktem trzecią odsłonę wygrywają młodzicy MKK. Czwarta kwarta to popisowa gra gospodarzy, którzy zdobyli 20 punktów tracąc zaledwie 8. Wynik końcowy 69:44.

MKK Gniezno : MKS MOS Śrem     69 : 44  (14:11, 20:11, 15:14, 20:8)

Punkty dla MKK: Wietrzyński 21, Sztyma 16, Leśniczak 10, Zachwieja 8, Kiełpiński 6, Chojnacki 4, Kowalczyk 2, Kubicki 2, Dolata 0, Tomczak 0, Milak 0, Trafny 0