Juniorzy Mieszka 95 ulegają na wyjeździe Lechowi Poznań

2011-04-17

16 kwietnia Juniorzy Młodsi Mieszka Gniezno rozegrali kolejne spotkanie w Okręgowej Lidze Juniorów Młodszych. Tym razem rywalem biało-niebieskich był poznański Lech.

Prowadzona przez Pawła Bartkowiaka drużyna Mieszka przegrała drugi swój mecz z rzędu. W 15 kolejce nasi zawodnicy ulegli Lechowi 4-2. W pierwszych minutach biało-niebiescy mieli kilka okazji na zdobycie bramki, ale brakowało skuteczności w sytuacjach podbramkowych. Najlepszą okazję miał Miłosz Brylewski, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. W późniejszych minutach pierwszej połowy to piłkarze Lecha posiadali  przewagę, a udokumentowali ją w 43 minucie strzelając bramkę po kontrze. Nasi zawodnicy do szatni schodzili przegrywając 1-0. W drugiej części spotkania nadal niewielką przewagę posiadali gracze poznańskiego Lecha. 5 minut po gwizdku nasi zawodnicy po błędzie obrony stracili bramkę na 2-0. Gnieźnianie odpowiedzieli bramkę, a zdobył ją przepięknym uderzeniem Sławomir Staniszewski. Chwilę później po 20 minutach od rozpoczęcia drugiej części meczu trener Paweł Bartkowiak dokonał dwóch zmian. Zmiany były wymuszone, gdyż dwaj gracze Mieszka z powodu urazów musieli opuścić boisko. Mecz zrobił się wyrównany, ale niestety po kolejnej kontrze piłkarze Lecha zdobyli trzecią bramkę, kolejny raz po błędzie defensywy zawodników z Gniezna. Po tej straconej bramce Mieszkowcy ruszyli do ataku. Tym razem problemy z ustawieniem bloku defensywnego mieli poznaniacy co wykorzystał Jakub Januchowski, który zdobył drugą bramkę w tym meczu dla zawodników z pierwszej stolicy Polski. Po tej zdobytej bramce nasi zawodnicy ruszyli do ataku, ale po raz kolejny zawiodła defensywa Mieszka i piłkarze Lecha strzelają czwartą bramkę jednocześnie ustalając wynik meczu.

Spotkanie zakończyło się porażką Gnieźnian 4-2.

Mieszko Gniezno zagrało w składzie: Szymon Menz, Dawid Dominiczak, Dawid Śmiałowski, Bartosz Banasik, Alan Polus, Miłosz Brylewski, Sławomir Staniszewski,  Oskar Stankowiak, Hubert Zacholski, Mateusz Kaczor, Jakub Januchowski, Rezerwa: Mateusz Krawczuk, HubertSass, Michał Bojarski