Juniorzy Mieszka przegrywają z Olimpią Koło

2009-10-26

Nieoczekiwanej porażki 1:3 doznali juniorzy Mieszka Gniezno w 12 kolejce Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych. Tym razem do Gniezna zawitał inny beniaminek, zespół Olimpii Koło. W meczu tym sprawdziły się dwie piłkarskie prawdy, że niewykorzystane sytuacje kończą się stratą bramki i że nie można dodawać sobie punktów przed meczem. A właśnie z takim nastawieniem wyszli na mecz juniorzy z Gniezna. Pierwsze minuty potwierdzały, że punkty zostaną w Gnieźnie. Przewagę osiągnęli biało-niebiescy,  a efektem była bramka zdobyta w 28 minucie  przez Daniela Szamańskiego. Najskuteczniejszy strzelec biało-niebieskich popisał się mocnym uderzeniem z 20 metrów, przy którym bramkarz gości był bez szans. Z prowadzenia mieszkowcy cieszyli się tylko dwie minuty. Po rzucie rożnym błąd popełnia bramkarz Filip Chrzanowski i goście wyrównali na 1:1. Po stracie bramki gnieźnianie rzucili się do ataku, co wykorzystali goście. W 37 min. szybka kontra juniorów z Koła kończy się bramką na 2:1.  W drugiej połowie gra biało-niebieskich przypominała bicie głową w mur. Nawet jak udało się stworzyć sytuację strzelecką to zawodziła skuteczność.  Na dodatek w 90 minucie kontratak gości kończy się bramką i porażka stała się faktem.

Teraz przed biało- niebieskimi mecz z ostatnim zespołem Wartą Śrem. Jest więc szansa na rehabilitację Mecz ten odbędzie się 31 października w Śremie o godz. 11.00.

Skład juniorów Mieszka Gniezno: Chrzanowski:- Golanowski (85 Świdzinski ), Kaczmarek, Bogucki H., Gumienny ( 70 Romel ),:- Kriger ( 80 Staszewski ), Szymański, Kuchta ( 65 Ptak ),  Nowak ( 82 Matuszak ), Ligierski :- Sadowski ( 75 Wiśniewski )