Juniorzy Orła Gniezno poza podium DMPJ

2011-10-10

W sobotę 8 października w Gnieźnie na torze speedrowerowym Orła na Osiedlu Ustronie rozegrany został Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w speedrowerze. Zawody odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu i przenikliwym zimnie. W zawodach oprócz drużyn z Leszna, Torunia, Ostrowa Wlkp, Częstochowy i Mikołkowa udział wzięła ekipa miejscowej drużyny Orła Gniezno. Niestety drużyna z Gniezna znalazła się za podium DMPJ zajmując czwarte miejsce. Całe zawody wygrali juniorzy z Leszna przed Toruniem i Ostrowem Wlkp.

Wracając jednak do sobotnich zawodów w ramach DMPJ. To od początku zawodów ton rywalizacji nadawali młodzi leszczynianie, za ich plecami toczyła się zacięta walka pomiędzy zespołami z Gniezna, Torunia i Ostrowa. Kluby z Częstochowy i Mikołowa w początkowej fazie nie radziły sobie z ciężkim torem i traciły do ww. czwórki coraz więcej punktów. W połowie zawodów Szawer Leszno miał 32pkt, TSŻ Toruń 29pkt, Wiraż Ostrów i Orzeł Gniezno 27pkt, Lwy Częstochowa 22pkt.i Strażak Mikołów 16pkt.

Druga część zawodów to popis zawodników z Leszna, którzy wygrali większość wyścigów i zakończyli zmagania z 67pkt. Gnieźnianie w tej fazie zawodów jeździli słabiaj i dość szybko stracili realne szanse na medal. Ostatecznie zmagania zakończyli na 4 miejscu z 45pkt. Tak słaba pozycja to w dużej mierze postawa kadrowicza Dawida Zachmyca, który miał być liderem Orłów a zdobył zaledwie 6pkt. Również najmłodsi w ekipie Orła, Małecki i Kołodziejski jeździli słabo jakby przygnieceni ogromną presją i oczekiwaniami.

Wracając do medalistów, Srebro dla ekipy z Torunia 58pkt a brąz dla młodych Ostrowian 55pkt. Druzyna Lwów Częstochowa zgromadziła 40pkt i zajęła 5 miejsce a na końcu stawki znaleźli się juniorzy ze Strażaka Mikołów.