Juniorzy jak seniorzy! Mieszko Gniezno wygrywa z 1920 Mosina 2-0

2013-05-09

Coraz lepsza gra z meczu na mecz juniorów starszych Mieszka Gniezno wreszcie przełożyła się na zdobyte punkty. Biało-niebiescy pokonali w zaległym meczu juniorów 1920 Mosiny 2-0 i zdobyli pierwsze 3 punkty w rozgrywkach grupy mistrzowskiej o Mistrzostwo Wielkopolski. Juniorzy powtórzyli tym samym wynik seniorów Mieszka z niedzielnego meczu. Bohaterem w naszej ekipie był Alan Polus, który ,,pociągnął" grę w ofensywie, sam zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana a szansę na zdobycie bramki jeden i drugi zespół stwarzał po stałych fragmentach gry. Dwukrotnie Alan Polus dogrywał celne piłki w obręb pola karnego, ale nikt tych podań nie potrafił zamienić na bramkę. Także goście mięli jedną dogodną sytuację jednak strzał głową ich zawodnika został zablokowany. Dużo było walki na całym boisku i w wielu tych pojedynkach górą byli gnieźnianie.

Mecz na korzyść juniorów Mieszka rozstrzygnął się w drugiej połowie. W 63 minucie kolejny rzut wolny w wykonaniu Polusa i tym razem Jakub Deniz nie marnuje dobrego podania kolegi i wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. W 70 minucie na indywidualny przebój zdecydował się Alan Polus, kończąc go strzałem z linii pola karnego. Strzał okazał się skutecznyi pierwsze punkty juniorów Mieszka Gniezno stały się faktem.

Teraz biało-niebieskich czeka w sobotę 11 maja wyjazd do Poznania na mecz z liderem Lechem Poznań i być może nasi zawodnicy postarają się o sprawienie niespodzianki!

Mieszko Gniezno -  1920 Mosina 2-0 ( 0-0 )

bramki: Jaku Deniz, Alan Polus

Mieszko: Szymon Menz (88 Mikołaj Miczyński) - Nikodem Góralski (75 Miłosz Świstowski), Jakub Miemietz, Dariusz Urbaniak, Hubert Zacholski, Adrian Kaźmierczak (46 Dawid Łucki) - Dominik Jabkiewicz (60 Jakub Deniz), Damian Garstka, Patryk Waluszyński (70 Kamil Pawłowski), Jakub Januchowski (46 Damian Pankowski) - Alan Polus (85 Daniel Bartkowiak)