Juniorzy starsi Mieszka Gniezno pokonują u siebie Huragan Pobiedziska - Fotorelacja

2013-09-08

Od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon 2013/2014 juniorzy starsi Mieszka-Carbon Gniezno. Gnieźnianie w swoim pierwszym meczu pewnie pokonali na boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie w sobotę 7 września zespół Huraganu Pobiedziska 4-2. Zwycięstwo to mogło być bardziej okazałe jednak, pomimo dużej przewagi biało-niebieskich w całym meczu, zbyt duża nonszalancja w grze obronnej spowodowała utratę aż dwóch bramek.

Pierwsza połowa to duża przewaga w posiadaniu piłki juniorów Mieszka jednak ustawieni defensywnie goście bardzo dobrze się bronili i nie dopuszczali do groźnych sytuacji pod swoją bramką. Dopiero  w 36 minucie dwójkowa akcja Damiana Garstki i Alana Polusa wyprowadziła na prowadzenie gnieźnian po skutecznym strzale tego ostatniego. Chwilę później powinno być 2-0 ale strzał głową Jakuba Miemietza z dwóch metrów był minimalnie niecelny. I gdy wydawało się że jednobramkowym prowadzeniem zakończy się pierwsza połowa meczu goście doprowadzili do wyrównania. W 44 minucie serię błędów w obronie biało-niebieskich  wykorzystał napastnik gości który popisał się dużymi umiejętnościami  technicznymi.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie meczu. W 52 minucie strzelał na bramkę gości Jakub Deniz, jego strzał obronił bramkarz Huraganu, ale dobitka Damiana Pankowskiego była już skuteczna. W 65 minucie znakomitym strzałem z 25 metrów popisał się Dawid Łucki przy którym bramkarz z Pobiedzisk był bez szans obrony. W 75 minucie Damian Pankowski po bardzo ładnej akcji zespołowej, podwyższa wynik na 4-1 i gdy wydawało się że kolejne bramki to tylko kwesta czasu w grę gospodarzy wkradła się całkiem niezrozumiała dekoncentracja. I tylko bardzo dobrej grze rezerwowego bramkarza Mikołaja Miczyńskiego zawdzięczamy że nie straciliśmy bramki.  Niestety w doliczonym czasie gry kolejna seria błędów zakończyła się utratą bramki przez biało-niebieskich i ostatecznie mecz zakończył się tylko dwubramkowym zwycięstwem juniorów Mieszka.

Mieszko Gniezno - Huragan Pobiedziska 4-2 (1-1)

bramki: Damian Pankowski 2, Alan Polus 1, Dawid Łucki

Mieszko Gniezno: Szymon Menz ( 80 Mikołaj Miczyński ) - Nikodem Góralski ( 76 Patryk Miemietz ), Hubert Zacholski, Jakub Miemietz, Miłosz Świstowski - Damian Pankowski, Damian Garstka ( 46 Jakub Januchowski ), Patryk Waluszyński ( 75 Kamil Pawłowski ), Alan Polus - Dawid Łucki ( 66 Daniel Bartkowiak ), Jakub Deniz ( 62 Adrian Łucki )

Za tydzień juniorzy Mieszka-Carbon Gniezno zagrają w Kostrzyniu z juniorami Lechii.