Juniorzy starsi Warty Poznań przegrywają z Mieszko Gniezno 0-1

2012-11-12

Bardzo mocnym akcentem zakończyli sezon juniorzy starsi Mieszka Gniezno. Biało-niebiescy w ostatnim meczu w Poznaniu w niedzielę 11 listopada pokonali w Poznaniu lidera grupy Wartę Poznań. 1-0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w doliczonym czasie gry Karol Karasiewicz.

W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. Warciarze kilkakrotnie zagrozili bramce Mateusza Koperskiego po bardzo dobrze wykonywanych rzutach rożnych. Z drugiej strony bramkarza gospodarzy strzałami z dystansu próbowali pokonać Mateusz Kaczor, Alan Polus i Sławek Staniszewski, ale bezskutecznie.

Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczęli biało-niebiescy, spychając gospodarzy do obrony. Ukoronowaniem tej przewagi był strzał Michała Bojarskiego w 55 minucie, po którym bramkarz Warty końcami palców sparował piłkę na słupek swojej bramki. W tej części gry przewagę osiągali raz jedni raz drudzy a mecz toczył się w bardzo szybkim tempie. Dobrą zmianę dali rezerwowi Mieszka, którzy podkręcili tępo gry. Znakomitej sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Karol Karasiewicz, jednak ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry zachował się jak profesor i przelobował bramkarza Warty. A sytuacja nie była wcale łatwa. Asystę przy tej bramce zaliczył Mateusz Kaczor.

Trener Paweł Bartkowiak : To był najlepszy nasz mecz w tym sezonie. Praktycznie na wyróżnienie zasłużyli wszyscy nasi zawodnicy. Znakomicie zagraliśmy w obronie a w ataku trochę brakowało szczęścia gdyż mogliśmy wygrać ten mecz wyżej. Jeszcze raz brawa dla wszystkich zawodników!

Warta Poznań - Mieszko Gniezno 0-1 ( 0-0 )

Mieszko: Mateusz Koperski - Robert Pepliński ( 80 Kaźmierczak Adrian ), Karol Karasiewicz. Filip Huebner, Hubert Zacholski - Mateusz Kaczor, Damian Garstka, Michał Bojarski ( 60 Dawid Łucki ), Alan Polus - Patryk Kryszak ( 70 Jakub Januchowski ), Sławomir Staniszewski ( 65 Dominik Jabkiewicz ) rez.: Dawid Dominiczak, Marcin Płóciennik