Juniorzy wygrywają. Seniorzy na tarczy

2011-10-08

W sobotę 8 października wszyscy sympatycy koszykówki mieli możliwość obejrzenia dwóch meczów z udziałem juniorów i seniorów MKK Gniezno. W samo południe w hali GOSiR przy ulicy Jolenty w Gnieźnie rozgrywki w Wielkopolskiej Lidze Juniorów zainaugurowali nowy sezon 2011/2012 podopieczni Łukasza Staszkiewicza. Przeciwnikiem gnieźnian był zespół Obry Kościan.

Już od samego początku meczu można było zauważyć przewagę gospodarzy, którzy rozpoczęli mecz mocną obroną i szybkimi kontratakami. W 3 min. prowadzili 9:2, jednak po fatalnych startach w dalszej części I kwarty zawodnicy z Kościana zniwelowali straty do 1 punktu. Wtedy to bardzo dobrze na tablicy atakowanej zaprezentował się Nowiński, zebrał kilka piłek w ataku kończąc je skutecznymi dobitkami, cenie za trzy rzucił Zakęs i na minutę przed końcem MKK prowadziło 24:14. Niestety końcowe fragmenty tej części gry to szereg niewymuszonych strat naszego zespołu i odrabianie strat przez zespół przyjezdny. Przed II kwartą wynik 24:19 dla Gniezna. Młodzi koszykarze z Pierwszej Stolicy nie byli w stanie wypracować większej przewagi w drugiej odsłonie spotkania. Bardzo duża ilość strat w ataku oraz brak zespołowej obrony nie pozwalał na narzucenie swojego stylu gry przeciwnikowi. Do przerwy MKK prowadziło 44:37.

Rozmowa w szatni w czasie przerwy podziałała na zespół bardzo motywująco, a styl gry podopiecznych Staszkiewicza znacząco się poprawił. Gnieźnianie przez 7 min. nie pozwolili zdobyć Obrze ani jednego punktu, a sami rzucili aż 16. Wynik 60:37 pozwolił trenerowi wprowadzić do gry wszystkich graczy z ławki. Przed rozpoczęciem ostatniej części meczu gospodarze prowadzili 65:47. W IV kwarcie na parkiecie również dominowali gnieźnianie, grający szybką i skuteczną koszykówkę, a spotkanie zakończyło się ich zasłużonym zwycięstwem 87:61.

MKK Gniezno : Obra Kościan  87 : 61   (24:19, 20:18, 21:10, 22:14)

Punkty dla MKK: Zimróz 20, Rominiecki 17, Nowiński 16, Zakęs 11, Łepski 7, Szeszycki 6, Kuliński 4, Robaszkiewicz 4, Kujawski 2, Grajek 0, Szajdziński 0

Dwie godziny później również na parkiet hali GOSiR przy ulicy Jolenty wybiegły drużyny seniorskie tych samych zespołów. Niestety tym razem to koszykarze Obry Kościan zdobyli dwa punkty w ligowej tabeli pokonując MKK Gniezno 71:58.

Początek meczu to sporo błędów w obu ekipach, a świadczy o tym fakt, że pierwsze punkty w meczu padły dopiero w 4 min.- ich autorem był Dobrzycki. Akcje punkt za punkt przez cały czas trwania I kwarty mogły podobać się zebranym na hali przy ul. Jolenty sympatykom koszykówki. Mimo 9 punktom Golasińskiego, który wziął ciężar gry na siebie lepsi w tej wymianie okazali się goście wygrywając 15:13. Druga kwarta była również bardzo zacięta do 6 min. kiedy to serią skutecznych rzutów popisali się goście. Zaledwie 5 punktów zdobytych przez MKK do końca tej części gry oraz bezsensowny faul techniczny równo z syreną końcową Golasińskiego pozwolił przyjezdnym uzyskać prowadzenie do przerwy 39:28.

Po zmianie stron mogliśmy znowu obserwować akcje kosz za kosz, a w szeregach MKK w tej kwarcie na wyróżnienie zasłużył junior Rominiecki, który rzucił w III kwarcie 9 ze swoich 12 punktów. Niestety mimo dużych chęci i waleczności gnieźnian, goście kontrolowali wynik spotkania. Przedostatnia kwarta zakończyła się remisem 19:19. W IV kwarcie gnieźnianie rzucili się do odrabiania strat zaskakując zawodników Obry obroną strefową. Kilka przechwytów oraz trzy celne „trójki” pod rząd Rominieckiego, Dobrzyckiego i Szymkowiaka pozwoliły zniwelować przewagę do 7 punktów. Niestety niewymuszone błędy w końcówce, niezrozumiałe decyzję niektórych gracy oraz przestrzelone rzuty spod kosza uniemożliwiły MKK Gniezno osiągnąć satysfakcjonujący wynik.

MKK Gniezno : Obra Kościan   58 : 71   (13:15, 15:24, 19:19, 11:13)

Punkty dla MKK: Golasiński 18, Dobrzycki 12, Rominiecki 12, Konowalski 9, Szymkowiak 3, Mularczyk 2, Nowiński 2, Kuliński 0, Zimróz 0, Zakęs 0, Kujawski

Kolejny mecz w ramach III ligi MKK rozegra na wyjeździe 13 października o godz. 18:30, a ich przeciwnikiem będzie Tarnovia Tarnowo Podgórne. Natomiast juniorzy 16 października o godz. 11:00 podejmować będą drużynę Sokoła Międzychód. Zapraszamy wszystkich kibiców MKK Gniezno do wspólnego dopingu.