10 kwietnia na gnieźnieńskim Rynku o godz. 17.00 rozpocznie się VIII Bieg Europejski, którego organizatorem jest Młodzieżowy Klub Sportowy „Altom” z Gniezna oraz współorganizatorzy: Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Gnieźnie i Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.
Trasa biegu na dystansie 10km, 2pętle w centrum Gniezna, asfalt, kostka brukowa ( 5%). Trasa posiada atest PZLA. Pomiar czasu prowadzony będzie za pomocą chipów w numerze startowym – oficjalnym czasem jest czas brutto.
W zawodach udział wziąć mogą osoby, które ukończą do dnia 10.04.2010r 16 lat, podpiszą oświadczenie, że startują na własną odpowiedzialność i odbiorą w biurze zawodów numer startowy. Osoby do 18 roku życia muszą mieć pisemną zgodę prawnego opiekuna.
Program VIII Biegu Europejskiego i koncertu
15.00 Uroczyste Otwarcie – Tomasz Zubilewicz
15.30 Bieg Przedszkolaków
16.05 Informacje firmy ALTOM
16.15 Informacje firmy VELUX
16.25 Informacje hotelu W Starej Kamienicy
16.25 Prezentacja Zawodników I VIP-ów
17.00 Bieg Główny 10 KM
18.15 Zakończenie Biegu
18.15 Informacje firmy ALTOM
18.20 Informacje firmy VELUX
18,25 Informacje hotelu W Starej Kamienicy
18.30 Dekoracja Zawodników
20.00 Koncert Gwiazdy Wieczoru - Urszuli
21.45 Zakończenie
Lista elity zawodników i VIP-ów:
Elita zawodników:
1. Michael Karonei KEN
2. Dariusz Kruczkowski
3. Tomasz Szymkowiak
4. Adam Draczyński
5. Bonifacy Wambua Nduva KEN
6. Łukasz Parszczyński
7. Arkadiusz Gardzielewski
8. Slobodenyuk Vadym Ukraina
9. Cosmas Kyeva KEN
10. Klaudiusz Kozłowski klub ALTOM
11. Hesbon Ronoh KEN
12. Ania Jakubczak
13. Rasa Drazdauskaite LITWA
14. Tetiana Gamera-Shmyrko Ukraina
15. Marzena Kłuczyńska
VIP:
100. Ryszard Grobelny - Prezydent Poznania
200. Tomasz Gajewski – Dyrektor fabryki VELUX sponsora strategicznego biegu
300- Piotr Gruszczyński – Senator RP
400. Ireneusz Niewiarowski – Senator RP
500. Leszek Basiński – Prezes firmy MAL LAK
600. Ireneusz Szpot – Właściciel firmy Szpot
700. Tomasz Kujawski mąż pani Urszuli (Gwiazdy Wieczoru)
800. Tomasz Zubilewicz – Prezenter TVN 24
900. Wojciech Łącki przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Radny Rady Powiatu Gnieźnieńskiego
WYNIKI ZAWODNIKÓW:
Ania Jalubczak
Ur. 2.02.1973
VI miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Sydnej 2000 na 1500m
VII miejsce na Igrzyskach Olimpijskich wAtenach2004 na 1500m
Marzena Kłuczyńska ur 31.08.1984r
AZS Poznań
10km 34.02
Półmaraton 1.15.03 Poznań 2010
V-ce Mistrzyni Polski w Półmaratonie 2009
VII m MŁodzieżowe Mistrzostwa Europy 10km
Rasa DRAZDAUSKAITE (Litwa) - Data urodzenia: 20.03.1981.
Najlepsze wyniki:
2:30:29 - 5 miejsce - Frankfurt Maraton 2009
2:31:59 - 6 miejsce - Hamburg Marathon 2008.
2:35:09 - 37 miejsce - Beijing Olympic Games 2008.
1:12:54 - 1 miejsce - Tallin Półmaraton 2009.
32:54 - Druskininkai 10 km 2007.
Dariusz Kruczkowski
Wielokrotny Mistrz Polski na długich dystansach (ok. 30 medali z MP)
Zwycięzca IV Biegu Europejskiego
Adam Draczyński
Tomasz Szymkowiak
Łukasz Parszczyński
ur. 04.05.1985 Warszawa
klub: MKS Polonia Warszawa
tel: 518-588-060
Rekordy życiowe:
1500m - 3\'39"60
3000m - 7\'57"01
3000m p.prz. - 8\'29"46
50000m - 13\'49"93
2007r.
I miejsce (3000m) - Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów II miejsce (3000m) - Akademickie Mistrzostwa Polski VI miejsce (5000m) - Drużynowy Puchar Europy II miejsce (1500m) - Mistrzostwa Polski Seniorów II miejsce (6000m) - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w przełajach II miejsce drużynowo (8000m)- Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w przełajach
2008r.
II miejsce (1500m) - Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów V miejsce (3000m) - Drużynowy Puchar Europy
2009r.
I miejsce (1500m) - Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów III miejsce (5000m) - Mistrzostwa Polski Seniorów II miejsce (1500m) - Mistrzostwa Polski Seniorów VII miejsce (3000m) - Drużynowe Mistrzostwa Europy
Arkadiusz Gardzielewski
83-132 Morzeszczyn
12.06.86
WKS Slask
8m mistrzostwa młodzieżowe debreczyn na 10km
8m mistrzostwa europy juniorów kowno na 10km
2m mistrzostwa polski w biegach przełajowych 2010
najlepszy z polaków na mistrzostwach świata w biegach przełajowych 2010 jest tego więcej ale to są najważniejsze życiówki
5km 13\'53"
10km 29\'08"
Kamil Poczwadowski
17.08.1984
III MP w przełajach 2010
10km – 30;29
Michael Karonei
6.04.1982
10km - 28.10
21km - 62.43
JOMA-SPORT TEAM
Hesbon Ronoh
Ur. 18.02.1990 Kenia
21km - 63.45 - 2010
JOMA-SPORT TEAM
Boniface Wambua NDUVA
ur.19.12.1984 Machakos-Kenia
I miejsce w półmaratonie w Warszawie 1:02’53”
II miejsce w Gnieźnie w 2009
Cosmas Kyeva
Ur 85-Kenia
I miejsce półmaraton Poznań 2010 1:02’32”
Tetiana Gamera-Shmyrko Ukraina
ur.01.06.1983 r.
800 2.08.82
1500 4.26.61
3000 9.32.06
10 34.56 V Bieg Barborkowy Rybnik 1
Mistshovstva Ukrainy z Pshelajw 3 - 2
Manjacka 10-ka 2010 r. -1 mejsce.
Tetyana Byelovol Ukraina
ur. 12.09.1988 nr paszportu EA206220
10 km.-35,48
Salo Taras Ukraina
09.02.1981 r. Maraton Kraków 2009r. 2.15,59 – 2m. Wrocław 2007 – 1 m. – 2.18,0
Golovnytskyj Oleksandr Ukraina
29.06.1975
10 rm.- 29,
Maraton -2,18.10, 100 km – mish svjata – 6,38 god
Marczuk Sergej Ukraina
25.08.1986 10 km. – 30,03
Slobodenyuk Vadym Ukraina
ur. 17.03.1981 r. 10km. -29,03
Matvijczuk Oleksandr Ukraina
08.03.1984 m. Półmaraton 2009 Skarzysko – 1.05,40
GOSiR