KS 1920 Mosina - Mieszko Gniezno 3-5 (1-3)

2011-04-05

Juniorzy młodsi Mieszka Gniezno pokonali w Mosinie miejscowy KS 5-3. Można powiedzieć że mecz był bez historii, ale okoliczności towarzyszące temu spotkaniu były niecodzienne. Problemy z busem spowodowały że biało-niebiescy zanotowali półgodzinne spóźnienie i tylko dobrej woli gospodarzy zawdzięczają że nie przegrali tego spotkania walkowerem!

Prosto z autokaru gnieźnianie wyszli na boisko i w pierwszych minutach było widać duże rozkojarzenie. W 5 minucie Sławomir Staniszewski nie wykorzystał 100 procentowej sytuacji. W 7 minucie Bartosz Banasik stracił piłkę będąc ostatnim obrońcą, a napastnik z Mosiny nie zmarnował okazji i gospodarze prowadzili 1-0. Chwile późnie mogło być 2-0, po kolejnym błędzie obrońców, jednak znakomitą interwencją popisał się Szymon Menz. Widząc że to nie przelewki juniorzy Mieszka wzięli się do roboty i w ciągu 10 minut strzelili 3 bramki. Ich autorami byli Mateusz Kaczor w 10 minucie, Patryk Tubacki w 13 minucie i Michał Bojarski w 20 minucie. A prowadzenie po pierwszej połowie mogło być jeszcze wyższe ale szwankowała skuteczność i kilka dziwnych decyzji sędziego, który co chwila odgwizdywał spalone, których nie było.

W drugiej połowie goście szybko podwyższyli wynik na 5-1 po bramkach Jakuba Januchowskiego w 54 i 58 minucie. Od tego momentu biało-niebiescy zapomnieli że piłka nożna jest grą zespołową i próbowali indywidualnymi akcjami zdobyć bramkę. I zamiast wygrać wysoko w końcówce meczu gospodarzom wyszły dwie kontry po których zdobyli bramki w 75 i 80 minucie. I nawet fakt, że pierwsza z nich była prezentem od sędziego, który podyktował rzut karny z ,,kapelusza” , nie usprawiedliwia tak egoistycznej gry w drugiej połowie.

W kolejnym meczu juniorzy Mieszka podejmować będą zespół Polonii Środa.

Podopieczni Pawła Bartkowiaka wystąpili w składzie: Menz – Polus, Dominiczak,  Banasik, Sass  – Kaczor ( 72 Borkowicz ), Brylewski, Stankowski ( 50 Januchowski ), Bojarski ( 70 Krawczuk ), Staniszewski, –  Tubacki ( 55 Zacholski )