KS Gniezno 98 trzeci w turnieju SALOS CUP 98 o Puchar Stefana Żywotko

2010-03-02

Przez dwa dni, 27 oraz 28 lutego w Szczecinie, rozgrywany był turniej międzynarodowy w piłce halowej pięcioosobowej w ramach SALOS CUP 98 o Puchar Stefana Żywotko, w którym udział brali młodzi piłkarze z rocznika 1998/99.

W turnieju udział wzięło aż 20 ekip, w tym 4 z Niemiec. W gronie drużyn walczących o czołowe miejsca znalazła się ekipa KS Gniezno 98. Oprócz gnieźnian w rozgrywkach udział brały ekipy: Pogoni Szczecin, KP Chemika Police, Zawiszy Bydgoszcz, Warty Poznań,  GKP Gorzowa Wlkp, Salosu 98 Szczecin, Błękitnych Stargard Gdański, Górnika Polkowice, SV Tasmania Berlin (Niemcy), FC Wrocław 98, Lidera Włocławek, Stali Szczecin, Torgelower SV Greif (Niemcy), Cancordi Elbląg, Pasewalker FC (Niemcy), Unii Szawrzędz, VFB Pommern Locknitz (Niemcy), Salosu 99 Szczecin i Salosu 98 II Szczecin.

Same rozgrywki zostały przeprowadzone z podziałem na 4 grupy eliminacyjne (gr.„A ” , „B ” , „C ” , „D ” ) po 5 drużyn, w których mecze rozgrywane były  systemem „każdy z każdym”. Spotkania eliminacyjne w grupach rozegrane zostały w sobotę, 27 lutego. Po tych meczach pierwsze dwa zespoły każdej grupy utworzą grupy półfinałowe (gr.„K ” i gr.„L ”) i grały o miejsca 1-8 (w końcowej klasyfikacji turnieju);drużyny, które zajęły miejsce 3.(w gr. eliminacyjnych) zagrały o miejsca 9-12 (gr. „G ”); drużyny, które zajęły natomiast miejsce 4. grały o miejsca 13-16 (gr.„F ”);a drużyny z piątych miejsc zagrały o miejsca 17-20 (gr.„E ”).

Zwycięzca gr.„K ” zagra ze zwycięzcą gr.„L ” o miejsce pierwsze w turnieju, drugie zespoły zagrają o miejsce trzecie (w końcowej klasyfikacji turnieju), itd. Do meczy w drugim etapie o końcowe miejsca doszło już w niedzielę, 28 lutego.

Drużyna KS Gniezno 98 prowadzona przed trenera Dariusza Śmiałowskiego w Szczecinie zaprezentowała się z bardzo dobrej strony zajmując w końcowej klasyfikacji trzecie miejsce. W drodze do tego miejsca biało-czerwoni najpierw w grupie D, gdzie znaleźli się wspólnie z ekipami – Lider Włocławek, Salos 99 Szczecin, Chemik Police oraz niemieckim Torgelower SV Greif, zajęli w tabeli drugie miejsce z odniesionymi dwoma zwycięstwami i tyleż samo remisami. Te wyniki osiągnięte w eliminacjach dały KS Gniezno 98 zdobyte łącznie 8 punktów i wejście do ścisłej ósemki walczącej o końcowe miejsca w całym turnieju. W małym finale o trzecie miejsce gnieźnianie pokonali Zawiszę Bydgoszcz w stosunku 5:1, co dało podopiecznym Dariusza Śmiałowskiego trzecią lokatę w całych rozgrywkach w Szczecinie. Pierwsze miejsce w międzynarodowym turnieju SALOS CUP 98 o Puchar Stefana Żywotko zajęła  ekipa Pogoni Szczecin pokonując w wielkim finale Chemika Police w stosunku 2:0.

Tabela końcowa grupy D:
KS GNIEZNO                                            4     8      7:4      II      (1-8)
LIDER WŁOCŁAWEK                              4     6     6:5      III     (9-12)
KP CHEMIK POLICE                               4   10     8:1       I      (1-8)
TORGELOWER SV GREIF (NIEMCY)  4     3     5:6      IV     (13-16)
SALOS 99 SZCZECIN                             4     1    4:14     V     (17-20

Wyniki grupy K o miejsca 1-8
WARTA POZNAŃ  - KS GNIEZNO     0:3
POGOŃ SZCZECIN  - KS GNIEZNO     1:0
BŁĘKITNI STARGARD SZCZ.  - KS GNIEZNO     0:3