KS Gniezno U21 z brązowym medalem

2010-03-20

W dniu wczorajszym poznaliśmy Młodzieżowego Mistrza Wielkopolski Ligi Futsalu sezonu 2009/2010. Po raz pierwszy w historii tych rozgrywek tytuł przypadł piłkarzom Akademii Futsal Club Pniewy, która w piątkowy wieczór (19.03) swój tytuł przypieczętowała w hali GOSiR mieszczącej się przy ulicy Paczkowskiego pokonując w decydującym pojedynku drużynę KS Gniezno 4:2.

W tym miejscu należy nadmienić, iż podopieczni Bartosza Kapsy, czyli drużyna KS Gniezno, sezon 2009/2010 zakończyła na trzeciej pozycji premiowany brązowym medalem.

Wracając jednak do piątkowego meczu. To trzeba przyznać, iż zwycięstwo Akademii w tej potyczce piłkarskiej od początku do końca nie było zagrożone. Goście na prowadzenie wyszli już w 2 minucie gry po golu zdobytym przez Jacka Grocholewskiego. W 11 minucie Akademia prowadziła już 2:0 po kolejnej bramce zdobytej przez Mikołaja Kostyniuka. Gnieźnianie na stracone dwa gole odpowiedzieli jednym. W 12 minucie gry bramkarza gości pokonał piekielnie mocnym strzałem z egzekwowanego rzutu wolnego Marcin Greser. Do końca pierwszej połowy więcej bramek już nie zdobyto i ta część meczu zakończyła się prowadzeniem Akademi 1:2.

Po zmianie stron znów pierwsi bramkę strzelili goście, a mianowicie Dominik Solecki i było 3:1. Dopiero w końcówce Paweł Kazimierczak strzelił druga bramkę dla gnieźnian. Pozwoliło to na próbę gry z wycofanym bramkarzem. Jednak ponownie wykorzystali to goście zdobywając czwartą bramkę za sprawą Dominika Soleckiego, który tym samym ustalił końcowy wynik meczu na 4:2.

Ostatecznie ligę wygrała Akademia Futsal Club przed Cargo Sped Anta Trzemeszno i KS Gniezno. Podsumowanie ligi i wręczanie nagród odbędzie się 21 marca w Tarnowie Podgórnym.