KS Gniezno czwarty w Zduńskiej Woli

2010-01-04

W miniony weekend, 2 i 3 stycznia, jak już informowaliśmy wcześniej, w Zduńskiej Woli rozegrany został Noworoczny Turniej Futsalowy o Puchar Feraxu. Do udziału w tych rozgrywkach zaproszony został między innymi zespół Klubu Sportowego Gniezno.

Jak pisaliśmy wcześniej w swojej grupie eliminacyjnej A gnieźnienie pokonali między innymi gospodarzy turnieju, Gattę Zduńska Wola, w stosunku 1:0. Kolejny meczy wygrali z Asnykiem Kalisz w stosunku 2:1, by w ostatnim spotkaniu eliminacyjnym ulec drużynie Ubojni Drobiu ,,Piórkowscy” w stosunku 1:2. Zajęte drugie miejsce w swojej grupie pozwoliło drużynie KS Gniezno awansować wspólnie z zwycięzcą rozgrywek eliminacyjnych grupy A, drużyną Ubojni Drobiu ,,Pórkowscy”, do spotkań ćwierćfinałowych. Do tych spotkań doszło w niedzielę, 3 stycznia.

W ćwierćfinale gnieźnienie pokonali zwycięzcę rozgrywek eliminacyjnych grupy B, zespół Hurtapu Łęczyca, w stosunku 3:0, a w półfinale przegrali z ekipą Gatta Starts w stosunku 1:2, czym zapewnili sobie występ w spotkaniu o trzecie miejsce w całym turnieju.

Ostatecznie KS Gniezno w swoim debiucie w Pucharze Feraxu zajął bardzo wysokie czwarte miejsce. W małym finale biało-czerwoni gładko przegrali z TPNP Kalisz 8:3. Całe zawody wygrał zespół UD Piórkowscy na co dzień reprezentujący Ekstraklasowy Grembach Zgierz.

Na koniec należy nadmienić, iż wszystkie pieniądze, które zostały zebrane podczas tego turnieju oraz wpisowe każdej drużyny główny sponsor Ferax  przekazał na WOŚP .

KS Gniezno w Zduńskiej Woli zagrał w składzie: Michał Wasilewski, Tomasz Fitt, Robert Zamiar, Paweł Kaźmierczak, Sebastian Śniegowski, Michał Tym, Jacek Przybyłowicz, Mariusz Sawicki, Radosław Konieczny, Michał Goździewski, Michał Góralski .Trener drużyny - Robert Zamiar.

Finały   10:00  Niedziela, 3 Styczeń 2010