KS Gniezno do lat 20-tu w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski

2011-11-11

W piątek 11 listopada w hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Wolności 20 w Pniewach, odbył się eliminacje w grupie B w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 20-tu w futsalu. W rozgrywkach tych udział wzięły dwie drużyny z Gniezna a mianowicie Klubu Sportowego oraz UKS Medanu.

Z wymienionej dwójki zespołów z grodu Lecha tylko jednemu z nich udało się awansować do ścisłej finałowej szóstki najlepszych młodzieżowych drużyn w kraju, którego finał zaplanowano w Tychach w dniach 16-18 grudnia. Jak można się spodziewać drużyną, która wywalczyła awans jest zespół KS Gniezno , który awans wywalczył z pierwszego miejsca. UKS Medan w stawce pięciu zespołów uczestniczących w rozgrywkach w Pniewach został sklasyfikowany na czwartej pozycji nie uzyskując awansu do fazy finałowej.

Jak informuje oficjalna strona Klubu Sportowego Gniezno. Drużyna KS Gniezno, prowadzona przez Pawła Hoefta wygrał wszystkie trzy mecze w grupie B eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 20. Tym samym biało-czerwoni z pierwszego miejsca awansowali do grudniowych finałów które odbędą się w Tychach

Gnieźnianie zapewnili sobie awans już po dwóch meczach. Najpierw w meczu otwarcia rozbili Pogoń 04 Szczecin, która na tej samej hali dwa lata wcześniej zdobyła tytuł Mistrza Polski w tej kategorii wiekowej. Następnie po zaciętym boju pokonali w wyjazdowych derbach Gniezna UKS Medan 6:3. Ostatni pojedynek to prestiżowy mecz dwóch niepokonanych drużyn. I tym razem gnieźnianie nie dali większych szans gospodarzom z AFC Pniewy wygrywając 3:1 i z kompletem punktów awansując do grudniowych finałów.