KS Gniezno gotowy do gry

2010-09-17

Przerwa w rozgrywkach futsalu dobiegła końca. Już w ten weekend 18 – 19 września startują rozgrywki w nowej zreformowanej ogólnopolskiej pierwszej lidze, w której to występuje drużyna KS Gniezno.

Z końcem lipca prawie znana była obsada drużyn jakie wystartują w I lidze sezonu 20010/11. Największą niespodzianką było wycofanie się z rozgrywek wicemistrza I ligi 2 grupy - zespołu Tacho Toruń. Jego miejsce zajęła w tym układzie drużyna Słoneczny Stok Białystok. Nie była to jedyna rezygnacja z udziału w rozgrywkach po reorganizacji pierwszej ligi ogólnopolskiej w zbliżającym się nowym sezonie. Otóż z dniem 29 sierpnia z rozgrywek pierwszoligowych zrezygnował zespół "Partner Tech" Sieradz. W miejsce tej drużyny w zmaganiach pierwszoligowych weźmie udział kolejna drużyna z Śląska - Klub Uczelniany "AZS UŚ" Katowice.  Drugi z pretendentów do udziału w rozgrywkach I ligi w sezonie 2010/2011 - "Helios" Białystok - zrezygnował z ubiegania się o pozostanie w rozgrywkach zaplecza Ekstraklasy.

I kiedy wydawało się że to koniec niespodzianek z zmianami w zestawieniu drużyn pierwszoligowych. 10 września do grona pierwszoligowców dołączyła ekipa AZS Uniwersytet Warszawski. Po wycofaniu się z rozgrywek ekstraklasy Hurtapu Łęczyca, w miejsce którego miejsce zajęła drużyna Gwiazdy Rudy Śląskiej, warszawianie otrzymali propozycję nie do odrzucenia i po rezygnacji z zaproszenia MKF-u Grajów bez barażów uzupełnili skład I ligi.

Drużyna seniorów KS Gniezno po przerwie wakacyjnej z dniem 10 sierpnie  rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu 2010/2011. Podopieczni Jarosława Marchewki na początku przygotowań do nowego sezonu przeszli testy wydolnościowe, które odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy Szkole Podstawowej nr 12 na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Pierwsze zajęcia w hali planowane seniorzy KS Gniezno z swoim szkoleniowcem odbyli w czwartek 12 sierpnia w hali GOSiR mającą swoją lokalizację przy ulicy Paczkowskiego.

Podczas przygotowań do nowego sezonu pech nie opuścił bramkarza KS Gniezno - Waldemara Kowalczewskiego. Golkiper biało-czerwonych po raz kolejny przegrał chyba walkę o miejsce w składzie z kontuzją. Tym razem w gipsie znalazła się prawa dłoń, która eliminuje go z treningów na kilka tygodni. Od początku przygotowań w zajęciach nie uczestniczył z drużyna Radosława Koniecznego. Popularny „Konias" nadal leczy kontuzje z ligi powiatowej i nie wiadomo kiedy wróci do zajęć.

Od początku przygotowań z drużyna KS Gniezno bardzo intensywnie w zajęciach uczestniczył Paweł Hoeft, który po roku przygody z drużyną Marwitu Toruń w nowym sezonie 2010/2011 ponownie założy koszulkę z piastowskim orłem na piersiach. Oprócz Hoefta, z drużyną trenowało kilku zawodników przymierzanych doi składu biało-czerwonych.  Ostatecznie, kierownictwo klubu KS Gniezno wraz z trenerem Jarosławem Marchewką zdecydowali się że drużynę wzmocnią oprócz Pawła Hoefta między innymi Michał Tym, który w poprzednim sezonie był wypożyczony z Akademi Futsal Club Pniewy a od tego sezonu jest już zawodnikiem KS Gniezno na zadzie transferu definitywnego. Skład KS Gniezno uzupełnili jeszcze Jacek Sander (wolny transfer) oraz Oktawian Solecki (KS 1920 Mosina), Dominik Solecki (KS Lipno Stęszew), Rafał Ditbrener (Mieszko Gniezno), Marcin Greser ( Mieszko Gniezno) . Dodatkowo skład w liczbie 20-tu zawodników uzupełnili juniorzy z U21 mowa tu o Dariuszu Rychłowskim i Szymonie Andrzejewskim.

Z pewnością wymienieni wyżej zawodnicy będą sporym wzmocnieniem zespołu a co za tym idzie przyczynią się do utrzymanie ligowego bytu w nowo zreformowanej ogólnopolskiej pierwszej lidze.

W ramach przygotowań do nowego sezonu 2010/2011 drużyna KS Gniezno rozegrała kilka meczy kontrolnych. Oto osiągnięte wyniki przez zespół biało-czerwonych:

KS Gniezno - UKS Medan Gniezno 7:1 (4:0)
Bramki dla KS Gniezno zdobyli: Śniegowski Sebastian - 3 min,44 min,
Zawodnik testowany - 60 min, Sawicki Mariusz - 17 min, Heliasz Adam - 7 min ,45 MIN, Tym Michał - 16 min

UKS MEDAN - KS GNIEZNO 4:7 (1:3)
Bramki dla drużyny KS-u Gniezno zdobyli: Paweł Kaźmierczak - 6 min, Mariusz Sawicki - 7 min, zawodnik testowany - 17 min, 51 min PRzK, Michał Tym - 33 min, 40 min, Dariusz Rychłowski - 55 min

Akademia Futsal Club Pniewy - KS Gniezno 6:1 (2:0)
Bramka dla KS Gniezno została po golu samobójczym.

Kadet Futsal Team Poznań - KS Gniezno 0:0 (0:0)

Wróćmy jednak do inauguracji nowego sezonu 2010.2011 drużyny KS Gniezno.
Zespół seniorów KS Gniezno mecz pierwszej kolejki rozegra w Przodkowie, gdzie w sobotę, 18 września, o godzinie 18.00, kiedy to będzie podejmowany przez tamtejszy Auto Complex. Co ciekawe identyczny układ był w terminarzu rozgrywek również w minionym sezonie. Wtedy to jednak na prośbę kierownictwa beniaminka z Przodkowa spotkanie zostało przełożone.

Niestety, w minionym sezonie obie potyczki gnieźnian z AC Przodkowo zakończyły się porażkami, przy czym zaległy wyjazdowy pojedynek toczył się wyraźnie pod dyktando zawodników KS.  Gnieźnianie szybko objęli prowadzenie po pięknym strzale Michała Tyma. Mieli też kilka kolejnych dogodnych do zdobycia bramek sytuacji, ale gospodarze jeszcze przed przerwą najpierw doprowadzili do wyrównania po strzale Dominika Depty, a następnie  Bartłomiej Pielecki dobił piłkę po interwencji Michała Wasielewskiego i do przerwy gospodarze prowadzili 2:1. W drugiej połowie zawodnicy KS nadal przeważali, ale nadal też razili nieskutecznością i ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy. Jeszcze gorszym rezultatem zakończył się pojedynek rewanżowy. Wprawdzie gnieźnianie prowadzili w nim już 2:0, ale jeszcze przed przerwą goście zdobyli kontaktowego gola, a w drugiej połowie mieli już wyraźna przewagę  i ostatecznie mecz zakończył się wysoką porażką gnieźnian 4:8.

Przypomnijmy iż przodkowianie zajęli piąte miejsce w ligowej tabeli na zakończenie sezonu 2009/10  mając w dorobku punkt mniej niż zespół gnieźnieński i w tej sytuacji znaleźli się w gronie 14 zespołów, które w nadchodzącym sezonie walczyć będą w I lidze. Ponadto zawodnik AC Dominik Depta  z dorobkiem 19 goli znalazł się w czołówce najlepszych strzelców minionego sezonu w grupie północnej I ligi.

A jak będzie w obecnej konfrontacji pomiędzy KS Gniezno a Auto Complex Przodkowo. Z pewnością atut własnej hali będzie sprzyjał gospodarzom sobotniego meczu. Jednak jak zapowiada trener gnieźnieńskiej drużyny Jarosław Marchewka zespół prowadzony pod jego wodza łatwo skóry nie sprzeda i biało-czerwoni powalczą pierwsze zwycięstwo w nowo zreformowanej pierwszej lidze.