KS Gniezno gromi w Zalasewie niejscowy Antarers aż 8:0

2012-11-18

Ostre strzelanie w zaległym meczu dziesiątej kolejki ligowej rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1 urządzili sobie piłkarze KS Gniezno. W niedzielę 18 listopada podopieczni Piotra Kubalewskiego rozgromili wręcz w spotkaniu wyjazdowym zespół Antarersu Zalasewo aż 8:0.

Spotkanie w pierwotnym miało odbyć się 21 października, lecz z nie doszło ono do skutku z powodu gęstej mgły. Wracając jednak do przebiegu sobotniej potyczki piłkarskiej w Zalasewie pomiedzy miejscową drużyną Antarersu a KS Gniezno. To do przerwy gnieźnianie prowadzili zdecydowanie z gospodarzami w stosunku 4:0. W tej części gry dwie bramki zdobył Oskar Stankowiak a po jednym golu dorzucili  Sławomir Chudy oraz Michał Kupczyk. Po zmianie strona nadal trwała kanonada w wykonaniu graczy KS Gniezno, którzy swoim rywalom  zaaplikowali kolejne cztery bramki nie tracąc przy tym żadnej. Dwa gole a co za tym idzie hat tricka na swoim koncie zapisał Michał Kupczyk. Natomiast po jednym golu do końcowego wyniku meczu dołożyli  Sławomir Chudy oraz Bartosz Kapsa wykorzystując podyktowany rzut karny. Po tym zwycięstwie gnieźnianie plasują się po zakończonej rundzie jesiennej na piątym miejscu w tabeli ligowej.

Było to ostatnie spotkanie piłkarzy KS Gniezno rozegrane w tym roku. Teraz nastąpi przerwa w rozgrywkach. A zespół KS Gniezno o kolejne punkty mistrzowskie w rozgrywkach poznańskiej B kasy grupy pierwszej zawalczy dopiero wiosną 2013 kiedy rozpocznie się runda rewanżową.