KS Gniezno ogrywa u siebie Stangum Marioss Wawelno - relacja foto i filmowa

2010-11-28

Cenne zwycięstwo na swoim koncie zapisali piłkarze KS Gniezno. W sobotę 27 listopada w meczu 11-tej kolejki rozgrywek I ligi futsalu zespół prowadzony przez Jarosława Marchewkę we własnej hali GOSiR a mającą swoją lokalizację przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie pokonał trzecią drużynę obecnego sezonu Stangum Marioss Wawelno w stosunku 7:1 prowadząc do przerwy 4:1.

Zwycięstwo biało-czerwonych nad piłkarzami z Wawelno jest o tyle cenne gdyż goście sobotniego spotkania jak do tej pory w pierwszoligowych zmaganiach obecnego sezonu przegrali tylko dwa spotkania. Wracając jednak do samego przebiegu meczu, które było niezwykle emocjonującym pojedynkiem piłkarskim a co za tym idzie obfitowało w duża ilością zdobytych bramek. To pierwszy gol dla Gnieźnian w sobotnim meczu padła już w 7 minucie gry. Po strzale Sebastiana Śniegowskiego z około 10 metrów piłka odbiła się od pięty Sławomira Hetmańskiego i wpadła do bramki gości. Minutę później biało-czerwoni prowadzili już 2:0. Tym razem po akcji i zagraniu Jacka Sandera bramkarz z Wawelno – Piotra Nolepe pokonał Dominik Solecki. Goście gola kontaktowego dopiero zdobyli w 11 minucie meczu. Na listę strzelców w zespole przyjezdnym wpisał się Dariusz Lubczyński. Jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta w całym meczu przez drużynę Stangum Marioss Wawelno. Po stracie bramki podopieczni Jarosława Marchewki nie załamali się grając swoje. Dało to efekt w postaci zdobytych jeszcze przed końcem pierwszej połowy dwóch bramek. Najpierw na 3:1 prowadzenie KS Gniezno podwyższył w 13 minucie strzelec drugiego gola Dominik Sołecki, pokonując bramkarza gości po egzekwowanym rzucie karnym. Wynik pierwszej połowy na 4:1 dla biało-czerwonych ustalił w 18 minucie meczu Mariusz Sawicki, który umieścił piłkę w bramce  gości strzeżonej przez Piotra Nolepę płaskim strzałem.

Po zmianie stron mimo przewagi optycznej gości, którzy za wszelką cenę dążyli  do zmiany niekorzystnego wyniku meczu padły jeszcze trzy bramki, które zdobyli jednak gospodarze sobotniego spotkania. I tak na 5:1 w 29 minucie meczu prowadzenie KS Gniezno podwyższył Dariusz Rychłowski po zagraniu piłki przez Sebastiana Śniegowskiego. Dwie ostanie zdobyte bramki w sobotnim spotkaniu były autorstwa Dominika Soleckiego, który bramkarza gości Piotra Nolepe pokonał w 38 minucie oraz w 39 minucie meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem KS Gniezno Marek stosunku 7:1.

A już w najbliższy weekend 4-5 grudnia drużynę KS Gniezno czeka kolejne spotkanie mistrzowskie i walka o punkty. Tym razem podopieczni Jarosława Marchewki powalczą o nie na wyjeździe. Rywalem KS Gniezno będzie drużyna Inplus Alpol Siemianowice Śląskie.

Skład KS Gniezno: Michał Wasielewski, Tomasz Fitt, Jacek Sander, Dominik Solecki, Michał Tym, Paweł Hoeft, Adam Heliasz, Mariusz Sawicki, Dariusz Rychlowski, Sebastian Śniegowski, Bartosz Kapsa, Marcin Greser.

Skład Stangum Marioss Wawelno: Piotr Nopepa, Tomasz Wróblewski, Tomasz Rabanda, Sławomir Hetmański, Tomasz Raczyński, Dariusz Lubczyński, Tomasz Skrzypczak, Andrzej Sapa, Szymon Bednarz, Jan Fabianiak.

Wyniki Xi kolejki:
Marex Chorzów - Remedium Pyskowice 6:8
KS Marwit Toruń - Gatta Activ Team Zduńska Wola 0:3 (0:1)
KS Gniezno - Marioss Gazownik Wawelno 7:1 (4:1)
MOKS Słoneczny Stok Białystok - Inpuls Alpol Siemianowice 3:5
Babylon Siemianowice Śląskie - AZS UG Gdańsk 7:4
28.11.10,18:00 Tango GAF Nova Gliwice - AZS UŚ Katowice

Tabela:
1. KS MARWIT TORUŃ                                     10     25     32-11     21
2. TANGO GAF NOVA GLIWICE                        9     22     46-18     28
3. MARIOSS GAZOWNIK WAWELNO             10     21     41-32     9
4. MAREX CHORZÓW                                         9     19     45-41     4
5. GATTA ACTIVE TEAM ZDUŃSKA WOLA   10     18    46-24     22
6. INPULS ALPOL SIEMIANOWICE                  9     16    35-21     14
7. KS GNIEZNO                                                 10     16     41-30     11
8. REMEDIUM PYSKOWICE                            10     15     46-50     -4
9. AUTO COMPLEX PRZODKOWO                10      15     44-49     -5
10. MOKS SłONECZNY STOK BIAłYSTOK      9        7     18-37     -19
11. AZS UG GDAŃSK                                        10       6     33-51     -18
12. AZS UŚ KATOWICE                                       9      3     17-44     -27
13. BABYLON SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE         9      0     27-63     -36