KS Gniezno ósmy raz z rzędu wygrywa! Tym razem pokonuje w Poznaniu zespół Orły Sobkowiaka

2013-05-26

Po raz ósmy schodzili niepokonani z placu gry piłkarze Klubu Sportowego Gniezno w rozgrywkach poznańskiej klasie B grupie 1w trwającej rundzie rewanżowej sezonu 2012/2013. Podopieczni Piotra Kubalewskiego w niedzielę 26 maja udali się do Poznania gdzie byli podejmowani przez zespół Orły Sobkowiaka. Biało-czerwoni spotkanie to rozstrzygnęli na swoją korzyść pokonując swojego rywala w stosunku 2:1, czym zapisali na swoim koncie ósme zwycięstwo z rzędu i nadal są bez porażki.

Gnieźnianie, którzy od początku do końca kontrolowali przebieg meczu na boisku w Poznaniu, na prowadzenie 1:0 wyszli w 40 minucie gry. Gola dającego prowadzenie KS Gniezno z ekipą Orły Sobkowiak Poznań, zdobył grający trener Piotr Kubalewski, po podyktowanym rzucie karnym po wcześniejszym faulu w polu karnym gospodarzy na Jakubie Hoffmannie. Do końca pierwszej połowy meczu więcej bramek obie drużyny nie zdobyły. I ta część spotkania zakończyła się prowadzeniem gości z Gniezna w stosunku 1:0. Po zmianie stron wprawdzie piłkarze KS Gniezno mięli kilka dogodnych sytuacji po podwyższenia swojego prowadzenia w niedzielnym meczu, lecz Mariuszowi Sawickiemu ani Jakubowi Hoffmannowi ta sztuka się nie udała. Dopiero w 80 minucie meczu biało-czerwoni zdobyli drugiego swojego gola w meczu. Na listę strzelców w drużynie KS Gniezno wpisał się Mariusz Sawicki pokonując bramkarza gospodarzy strzałem z 9 metra. W tym momencie KS Gniezno prowadził 2:0. I kiedy wydawało się że takim rezultatem zakończy się to spotkanie. W 85 minucie gospodarze zdobyli gola kontaktowego, czym zmniejszyli prowadzenie KS Gniezno do 2:1. Wynik ten utrzymał się do końca spotkania i KS Gniezno pokonał Orły Sobkowika Poznań w stosunku 2:1.

W czwartek 30 maja KS Gniezno rozegra swoje kolejne spotkanie mistrzowskie. Przeci9wnikiem podopiecznych Piotra Kubalewskiego na własnym boisku przy Strumykowej w Gnieźnie będzie ekipa Antares Zalasewo. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 11.00.

Wyniki 22 kolejki - 25-26 maja
Avia Kamionki                     3-0     Orkan Manieczki
Odlew Poznań                    0-7     Wiara Lecha Poznań
Wełnianka Kiszkowo          1-1     SKS 13 Poznań
Lotnik Poznań                     2-0     Fara Pelikan Żydowo
Antares Zalasewo             0-0     Bola 06 Poznań
Orły Sobkowiak Poznań     1-2     KS Gniezno
Jurand Koziegłowy            3-1     Clescevia Kleszczewo