KS Gniezno pewnym zwycięstwem z Odlew Poznań zapewnił sobie awans do A-Klasy! - Fotorelacja

2013-06-17

Na kolejkę przed końcem rozgrywek zespół seniorów KS Gniezno zapewnił sobie awans do A klasy! A stało się to w premierowym sezonie, gdyż sekcja ta istnieje raptem rok czasu! Wielkie gratulacje, tym bardziej, że gnieźnianie w przedostatnim ligowym pojedynku „roznieśli" na wyjeździe Odlew Poznań, gromiąc rywala 9:0!

To był typowy mecz do jednej bramki. Goście nie mieli litości dla outsidera, aplikując mu kolejne ciosy. Festiwal goli rozpoczął w 10 minucie Jakub Hoffmann, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem miejscowych. Nieco potem indywidualną akcją popisał się Sebastian Śniegowski, podwyższając na 2:0. Do przerwy kolejne trafienia uzyskali Mariusz Sawicki, Łukasz Frąckowiak oraz Śniegowski i na przerwę gnieźnianie schodzili z prowadzeniem 5:0.

Ataki gości po przerwie nie ustały i kolejne bramki były kwestią czasu. Rozpoczął Sebastian Śniegowski, który skompletował hat tricka, potem trafił Hoffmann, Sawicki oraz ponownie Hoffmann. „Zenek" dzięki temu również trzykrotnie kierował futbolówkę do siatki.

Skład KS Gniezno: Tomasz Polus - Dariusz Szykowny, Sebastian Śniegowski Mikołaj Bereźnicki, Piotr Kubalewski , Rafał Mucha (Michał Kupczyk), Hubert Sass (Sławomir Staniszewski), Oskar Stankowiak (Marcin Tomalczyk), Łukasz Frąckowiak (Dawid Śmiałowski), Jakub Hoffmann Mariusz Sawicki.

Inne wyniki nie miały już dla gnieźnian większego znaczenia. KS Gniezno ten wspaniały sezon zakończy co najmniej na drugim miejscu, które zapewnia bezpośredni awans do A klasy!

W najbliższą niedzielę kibice na „deser" będą mogli obejrzeć w akcji przyszłych A-klasowców. W ostatnim meczu rozgrywek KS Gniezno podejmie przy ulicy Strumykowej Avię Kamionki. Wszyscy wierni kibice drużyny Piotra Kubalewskiego będą mieli okazję osobiście podziękować ekipie za kapitalny sezon, a szczególnie rundę wiosenną, w której gnieźnianie odnieśli komplet zwycięstw! Początek spotkania o godzinie 14.