KS Gniezno po przegranym meczu z Gatta Active Zduńska Wola 9:5 żegna się z Pucharem Polski!!!

2012-06-02

W miniony weekend w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego w Chorzowie  rozegrany został  turniej finałowy Halowego Pucharu Polski w futsalu.  Ekipa Klubu Sportowego Gniezno jechała na Śląsk z wolą powalczenia o finał i podopiecznym trenera Pawła Hoefta  niewiele zabrakło aby założenie to zrealizować. Biało-czerwoni prowadzili przez większą część półfinałowego meczu przegrywając dopiero w końcówce dogrywki z późniejszym zdobywcą Pucharu Polski - Gattą Zduńska Wola.

Spotkanie rozpoczęło się  od objęcia prowadzenie przez rywali, których kontratak skutecznym strzałem zakończył Marcin Olejniczak. W odpowiedzi Mateusz Jedliński popisał się silnym strzałem doprowadzając do remisu 1:1. Prowadzenie gnieźnianom dał gol Sebastiana Śniegowskiego, który w 4. minucie w sytuacji „sam na sam" pokonał Sebastiana Bielichowskiego. Minutę później było już 3:1, kiedy to niefrasobliwość rywali w defensywie wykorzystał Filip Mójta i wydawało się, że gnieźnianie rozgromią wręcz rywali. Czwarty zespół ekstraklasy zdołał jednak opanować emocje i doprowadzić do remisu po bramkach Michała Marciniaka i Mariusza Milewskiego. Końcówka pierwszej połowy należała jednak ponownie do gnieźnian, a konkretnie do Marcina Gresera, który w 13. minucie wykorzystał błąd bramkarza, a dwie minuty później skutecznym strzałem zakończył szybki kontratak. Do przerwy gnieźnianie prowadzili zatem 5:3. W drugiej połowie ekstraligowcy zagrali już jednak bardziej konsekwentnie w obronie i skutecznie w ataku. Kontaktowego gola dla Gatty zdobył w 33. minucie Michał Marciniak, a cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu gry wyrównał Sylwester Wójcik. Spotkanie zakończyło się więc remisem 5:5 i wtej sytuacji konieczna była dogrywka. Jej pierwsza połowa nie przyniosła zmiany rezultatu. Dwie minuty przed końcem dodatkowego czasu gry Gatta zdecydowała się na manewr zastąpienia bramkarza piątym zawodnikiem . Przyniosło to efekt w postaci zdobycia gola przez Michała Marciniaka. Chwilę później na 5:7 podwyższył Michał Szymczak, a kiedy gnieźnianie stawiając wszystko na jedną kartę grali pięcioma zawodnikami bez bramkarza dwa kolejne gole zdobyli Mariuszowie -  Rachubiński i Milewski. ostatecznie KS przegrał z Gattą 5:9, ale zwłaszcza w podstawowym czasie gry biało-czerwoni pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

W drugim spotkaniu półfinałowym obrońca trofeum Wisła Krakbet Kraków,  aktualny wicemistrz Polski, przegrała z gospodarzem turnieju Clearexem  Chorzów 0:1. W tej sytuacji w niedzielnym finale Clearex zmierzył się z Gattą. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zawodników ze Zduńskiej Woli 3:2. Zdobywcą Pucharu Polski w sezonie 2011/2012, została zatem drużyna Gatty, a gnieźnianom pozostaje mała satysfakcja, że w półfinale zostali wyeliminowani właśnie przez triumfatora zmagań.  Z drugiej strony sam awans do turnieju Final Four  jest i tak największym  do tej pory osiągnięciem Klubu Sportowego Gniezno w tych rozgrywkach.

Podsumowując należy nadmienić że chorzowski turniej dopingiem urozmaicili kibice Gatty Zduńska Wola, którzy jeżdżą w kilkudziesięcioosobowej grupie za swoim zespołem po całej Polsce. Miłą niespodzianką było jednak przede wszystkim pojawienie się około dwustuosobowej grupy kibiców Ruchu Chorzów, którzy dopingiem wspierali miejscowy Clearex. Stworzyli tym samym atmosferę jaką można by sobie życzyć na każdym meczu futsalu w Polsce. Sama organizacja turnieju także była na wysokim poziomie. Dodając atrakcyjność wszystkich trzech meczy można powiedzieć że turniej był bardzo udany a niedosyt drużyn pokonanych jest nieuniknionym elementem każdej sportowej rywalizacji.

Oprócz mediów które na co dzień relacjonują wydarzenia związane z futsalem, o tegorocznym FINAL FOUR można przeczytać w następujących mediach:

sport.onet.pl/pilka-nozna/futsal/futsalowy-puchar-polski-dla-gatty-active-zdunska-w,1,5150283,wiadomosc.html

sport.tvp.pl/pilka-nozna/aktualnosci/futsal-final-four-pucharu-polski-w-chorzowie/7171313

sport.interia.pl/pilka-nozna/news-futsal-final-four-pucharu-polski-w-chorzowie,nId,602052

sport.wp.pl/kat,1726,title,Futsalowy-Puchar-Polski-dla-Gatty-Active,wid,14541815,wiadomosc.html

wyborcza.pl/1,91446,11856588,Futsalowy_Puchar_Polski_dla_Gatty_Active_Zdunska_Wola.html