KS Gniezno pokonał Unisław

2009-12-14

Nie było niespodzianki w meczu dziewiątej kolejki ligowej w rozgrywkach ogólnopolskich futsalu pierwszej ligii grupy 2, w której drużyna KS Gniezno w meczu wyjazdowym zmierzyła się z zdecydowanym outsiderem tegorocznych zmagań, czyli ekipą Unisławia Team Unisaław.

W niedzielę, 13 grudnia, w przedostatnim meczu w tym roku oraz w rundzie zasadniczej sezonu 2009/2010, biało-czerwoni zdecydowanie pokonali, a co za tym idzie, zainkasowali komplet punktów, ogrywając w Unisławiu tamtejszą drużynę Unisław Team w stosunku 6:2. Jak z tego wynika, trzynastka okazała się łaskawa dla podopiecznych Roberta Zamiara, o czym nie można powiedzieć o graczach z Unisławia, którzy jak do tej pory przegrali wszystkie swoje mecze.

A jak doszło do tak okazałego zwycięstwa piłkarzy z Grodu Lecha i to na wyjeździe? Otóż biało-czerwoni na prowadzenie wyszli w niedzielnym meczu już w 2 minucie. Autorem gola dla KS Gniezno okazał się Sebastian Śniegowski, który bramkarza gospodarzy pokonał po indywidualnej akcji strzałem z 10 metrów. Osiem minut później podopieczni Roberta Zamiara prowadzili już 2:0. Tym razem bramkarza gospodarzy, Sylwestra Wojciechowskiego, pokonał Michał Góralski. W odpowiedzi na stracone dwie bramki gospodarze w 11 minucie zdobyli gola kontaktowego, którego zdobył Dawid Łobodziński. Radość z zdobytej bramki w zespole z Unisławia nie trwała długo. Minutę po strzelonej bramce gnieźnianie podwyższyli swoje prowadzenie na 3:1. Tym razem w drużynie KS Gniezno po szybkiej kontrze i dogranej piłce od Michała Goździewskiego na listę strzelców w zespole biała-czerwonych wpisał się Mariusz Sawicki. Kolejny gol dla KS Gniezno padał w 14 minucie gry po akcji dwójkowej braci Roberta i Krzysztofa Zamiara. A na listę strzelców wpisał się w zespole biało-czerwonych młodszy z braci Zamiarów -Krzysztof pokonując po raz czwarty w meczu golkipera z Unisławia. W pierwszej połowie więcej już bramek nie zdobyto i na zejście na przerwę gnieźnienie prowadzili 4:1.

Po zmianie stron w podły jeszcze trzy gole z tym, że dwa były autorstwa piłkarzy KS Gniezno, a jeden tylko graczy z Unisławia. Najpierw w 25 minucie gry bramkarza gospodarzy po raz piąty pokonał Jacek Grocholewski. W 36 minucie gry KS Gniezno prowadził już 6:1 po golu zdobytym tym razem przez Sebastiana Śniegowskiego. Po stracie szóstego gola gospodarze wycofali swojego bramkarze wprowadzając piątego zawodnika. Manewr gospodarzy przyniósł efekt w postaci zdobytej drugiej bramki w 38 minucie przez Bartosza Czerwieńskiego. Do końca jednak spotkania więcej goli już nie padło i KS Gniezno pokonał Unisław Team Unisław w stosunku 6:2.

Ostatnim przeciwnikiem KS Gniezno w tym roku oraz w rundzie zasadniczej sezonu 2009/2010 będzie ekipa Radio System Toruń. Do tego spotkania dojdzie w sobotę, 19 grudnia, w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie o godzinie 20.00.

Skład Unisławia: Wojciechowski, Kabała, Łobodziński, Salikowski, Kowalski, Czerwieński, Makymiak, Wojciechowski, Malecki.

Skład KS Gniezno: Wasielewski, Fitt, Heliasz, Konieczny, R. Zamiar, Góralski, Sawicki, Goździewski, Wojtczak, K. Zamiar, Śniegowski, Grocholewski.