KS Gniezno pokonał Auto Complex Przodkowo w stosunku 8:6

2011-03-26

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze KS Gniezno w rozgrywkach I ligi futsalu. Podopieczni Pawła Hoefta w zaległym meczu w ramach 14-tej kolejki ligowej na własnym terenie w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie pokonali w sobotę 26 marca po bardzo zaciętym spotkaniu zespół Auto Complex Przodkowo w stosunku 8:6.

Zainkasowanie trzech punktów w tabeli ligowej przez zespół KS Gniezno w sobotnim spotkaniu graczom z grodu Lecha wcale nie przyszło łatwo. Zespół z Przodkowa sąsiaduje w ligowej tabeli z naszą drużyną zajmując dziewiątą lokatę i mając na koncie 20 punktów (o cztery mniej od KS Gniezno) tanio skóry nie sprzedał. Do przerwy bowiem na tablicy wyników widniał remis 2:2. Co zapowiadało spore emocje w drugiej odsłonie sobotniej potyczki piłkarskiej. I tak też było. Wracając jednak do pierwszej odsłony spotkania pomiędzy KS Gniezno a Auto Complex Przodkowo, to pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Bramkarze gospodarzy Tomasz Fitta zastępującego w bramce gnieźnieńskiej za cztery żółte kartki Michała Wasieleskiego pokonał w 3 minucie Dominik Depta. Pięć minut później w meczu był remis 1:1 za sprawą zdobytego gola przez Dariusza Rychłowskiego. W 16 minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1 po golu zdobytym przez Sebastiana Śniegowskiego, który wykorzystał zagrana piłkę od Michała Kupczyka. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Chwilę po wznowieniu gry Sebastian Letniowski doprowadził do ponownego remisu 2:2. Takim też jak wspominaliśmy wcześniej rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu pomiędzy KS Gniezno a Auto Complex Przodkowo.

Po zmianie stron mecz stał się jeszcze bardziej zacięty a co za tym idzie kibice przybyli na to spotkanie byli świadkami zdobytych aż dziesięciu goli z tym że sześć strzelili piłkarze KS Gniezno a cztery były autorstwa gości z Przodkowa. Festiwal strzelecki w drugiej połowie rozpoczęli jednak gracze z Przodkowa. W 25 minucie gola dającego prowadzenie gości 3:2 zdobył Marcin Kolka. W 26 minucie ponownie w meczu był remis 3:3 a to za sprawą bramki strzelonej przez gnieźnianina Michała Kupczyka. Gospodarze z remisu jednak nie cieszyli się długo zaraz po wznowieniu gry czwartą bramkę dla przyjezdnych zdobył Marcin Kolka. Ponownie do remisu 4:4 w meczu w 28 minucie doprowadził w drużynie KS Gniezno  - Jacek Sander. Przełomowym momentem jednak sobotniej potyczki piłkarskiej pomiędzy obiema drużynami były minuty 29 oraz 34 kiedy to Mariusz Sawicki pokonując bramkarza gości Patryka Kajetana wyprowadził swoją drużynę na dwu bramkowe prowadzenie 6:4, które jak się później okazało gnieźnianie nie oddali do końca meczu. Wprawdzie w 36 oraz 38 minucie meczu goście zdołali zdobyć dwa gole za sprawą celnych trafień w wykonaniu Sebastiana Letniowskiego i Marcina Kolka. To w odpowiedzi gospodarze również zdobyli dwa gole za sprawą Bartosza Kapsy w 36 minucie meczu oraz Mariusza Sawickiego w 39 minucie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem KS Gniezno w stosunku 8:6 co jest niewątpliwie duzyn sukcesem podopiecznych Pawła Hoefta.

Skład KS Gniezno: Tomasz Fitt, Damian Lewartowski - Jacek Sandler, Michał Tym, Dariusz Rychłowski, Sebastian Śniegowski, Dominik Solecki, Mariusz Sawicki, Marcin Greser, Michał Kupczyk, Adam Heliasz, Bartosz Kapsa.

Skład Przodkowa: Kajetan Pytka, Marek Cirtkowski, Rafał Wiszniewski, Sebastian Letniowski, Jakub Hoffmann, Dominik Depta, Wiesław Czerwiński, Marcin Kolka, Adrian Klimowicz, Marcin Waniuga, Mateusz Osiński.