KS Gniezno pokonuje do zera Lotnika Poznań

2013-06-02

Drużyna Klubu Sportowego Gniezno, w rundy rewanżowej rozgrywek poznańskiej B klasy grupy 1, nie zaznała jeszcze porażki wygrywając dziesiąte z rzędu swoje spotkanie. Kolejny komplet punktów na swoim koncie podopieczni Piotra Kubalewskiego zapisali na swoim koncie, w niedziele 2 czerwca w Poznaniu pokonując ekipę Lotnika w stosunku 3:0.

Biało-czerwoni w niedzielnym spotkaniu, prowadzenie 1:0 objęli dopiero w 20 minucie gry. Autorem bramki okazał się w zespole z Gniezna -Sebastian Śniegowski, który przepięknym strzałem z około 25-tego metra pokonał bramkarza gospodarzy. W pierwszej części więcej goli nie zdobyto i ta część spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem drużyny KS Gniezno. Po zmianie stron KS Gniezno kontrolował przebieg gry na boisku Lotnika Poznań , przeprowadzając szybkie kontry wyprowadzane  z własnego pola karnego. Taka gra gnieźnian przyniosła efekt w postaci dwóch kolejnych goli. W 75 minucie drugą bramkę dla KS Gniezno, podwyższając tym samym prowadzenie biało-czerwonych na 2:0 zdobył Mariusz Sawicki. Popularny ,,Sawka” przejął piłkę zagraną z własnego pola karnego przez grającego trenera Piotra Kubalewskiego w połowie boiska. I po indywidualnej akcji celnym strzałem w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy, w której się znalazł umieścił ją w siatce bramki Lotnika Poznań. Ostatni gol i to dla gnieźnian został zdobyty w 85 minucie. Na listę strzelców w zespole KS Gniezno tym razem wpisał się Rafał Mucha, pokonując bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam z nim. Ostatecznie KS Gniezno wygrał spotkanie w Poznaniu z tamtejszym Lotnikiem pokonując gospodarzy tego meczu w stosunku 3:0.

A już w najbliższą nie4dzielę 9 czerwca KS Gniezno rozegra kolejne swoje spotkanie mistrzowskie. Tym razem przeciwnikiem szkoleniowca z Gniezna – Piotra Kubalewskiego w spotkaniu derbowym na szczeblu powiaty gnieźnieńskiego będzie ekipa Wełnianki Kiszkowo. Do tego meczu dojdzie w Gnieźnie na boisku przy ulicy Strumykowej. Początek tej potyczki zaplanowano na godzinę 14.00.