KS Gniezno pokonuje u siebie Remedium Pyskowiece

2010-09-26

W niedzielę 26 września w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego nastąpiła inauguracja rozgrywek I ligi sezonu 2010/2011 w Gnieźnie. Zespół Klubu Sportowego Gniezno podejmował lidera tabeli po pierwszej kolejce ligowej Remedium Pyskowice. Gnieźnianie, którzy w pierwszej serii nowego sezonu po wyrównanym meczu zostali pokonani w Przodkowie przez tamtejszy Auto-Complex 3:2 tym razem stanęli na wysokości zadania i ograli na własnym trenie gości z Pyskowic w stosunku 6:2.

Początek spotkania niedzielnego nie zapowiadał aż tak zdecydowanego zwycięstwa gospodarzy. Przez pierwsze dziesięć minut obie drużyny badały swoje możliwości strzelecki. Dopiero w 12 minucie gry padł pierwszy gol w meczu i to dla gnieźnian. Gola dającego prowadzenie KS Gniezno 1:0 zdobył Bartosz Kapsa. Sześć minut późnej gnieźnianie prowadzili już 2:0. Po podaniu od Dariusza Rychłowskiego do bramki gości celne trafił Sebastian Śniegowski. Do przerwy więcej goli już nie padło i prowadzeniem 2:0 zakończyła się pierwsze połowa spotkania. Po zmianie stron miejscowi zdobyli jeszcze cztery bramki tracąc przy okazji dwie. Festiwal strzelecki w zespole KS Gniezno w drugiej połowie rozpoczął Paweł Kaźmierczak strzelając bramkę w 24 minucie gry. Na 4:0 dla KS Gniezno podwyższył w 30 minucie gry Dariusz Rychłowski. I kiedy KS Gniezno prowadził zdecydowanie czteroma bramki w szeregach podopiecznych Jarosław Merchewski wkradło się chyba rozprężenie gdyż w ciągu dwóch minut biało-czerwoni stracili dwie bramki co zmniejszyło ich prowadzenie do 4:2. W obu przypadkach bramkarza KS Gniezno – Michała Wasielewskiego pokonał Marcin Minkus trafiając celne do bramki gnieźnieńskiej w 31 oraz 32 minucie gry. Ostatnie jednak słowo w niedzielnym meczu należało jednak do KS Gniezno a właściwie do Pawła Hoefta, który zdobywając dwie bramki w 37 oraz 38 minucie meczu ustalił końcowy wynik niedzielnego spotkania.

Kolejnym przeciwnikiem KS Gniezno w trzeciej rundzie będzie w meczu Wyjazdowym AZS UG Gdańsk. Do tego meczu dojdzie w najbliższy weekend 2-3 października.

Skład KS Gniezno: Michał Wasielewski, Tomasz Fitt, Jacek Sander, Mariusz Sawicki, Michał Tym, Paweł Hoeft, Adam Heliasz, Paweł Kaźmierczak, Dariusz Rychłowski, Sebastian Śniegowski, Bartosz Kapsa, Marcin Greser.