KS Gniezno pokonuje w spotkaniu kontrolnym Orlik Miłosław

2013-08-04

Piłkarze beniaminka poznańskiej klasy A grupy 1 Klubu Sportowego Gniezno, w ramach przygotowań do nowego sezonu 2013/2014, mają za sobą czwarte spotkanie kontrolne tego lata. W niedzielę 4 sierpnia podopieczni Piotra Kubalewskiego udali się do Miłosławia gdzie byli podejmowani przez miejscową ekipę Orlika, występującego w konińskiej klasie A. Spotkanie po remisowej pierwszej połowie 1:1 ostatecznie zakończyło się  zwycięstwem KS Gniezno nad zespołem Orlika Miłosław w stosunku 3:2.

Pierwsi na prowadzenie w niedzielnym meczu kontrolnym 1:0 wyszli gospodarze spotkania czyli piłkarze z Miłosławia. Jednakże w pierwszej połowie meczu do stanu 1:1 w zespole KS Gniezno, doprowadził Piotr Janusz. I takim też wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona spotkania kontrolnego pomiędzy Orlikiem Miłosław a KS Gniezno. Po zmianie stron w meczu obie drużyny zdobyły jeszcze trzy bramki, z tym że drużyna KS Gniezno zaaplikowała swoim rywalom dwie bramki a gospodarze meczu zdobyli tylko jednego gola. W tej części gry po bramce na swoim koncie w zespole KS Gniezno zapisali Mikołaj Bereźnicki oraz grający trener Piotr Kubalewski. Z kolei dla pokonanych jak można przeczytać na stronie klubowej Orlika Miłosław jedną bramkę w całym meczu zdobył Michał Ptasznik, natomiast drugi gol zdobyty przez miejscowych nie został umieszczony na ich stronie co może sugerować że zdobył go zawodnik testowany.

Ostatni mecz kontrolny KS Gniezno, przed inauguracją rozgrywek ligowych w poznańskiej klasie A grupie 1, która jest zaplanowano przez WZPN w Poznaniu na 17-18 sierpnia rozegra w najbliższy weekend 10-11 sierpnia. Przeciwnikiem KS Gniezno, również w meczu wyjazdowym będzie ekipa poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód Piast Kobylnica.