KS Gniezno przegrywa w Murowanej Goślinie z Concordią

2013-08-31

Pierwszą porażkę w nowym sezonie zapisali na swoim koncie piłkarze KS Gniezno. W sobotę 31 sierpnia podopieczni Piotra Kubalewskiego, udali się do Murowanej Gośliny gdzie w ramach trzeciej kolejki ligowej poznańskiej klasy A grupy 1 podejmowani byli przez lidera tabeli zespół miejscowej Concordi. Po dwóch zwycięstwach z rzędu, tym razem biało-czerwoni musieli uznać wyższość swojego rywala przegrywając spotkanie w Murowanej Goślinie w stosunku 2:1.

Początek spotkania nie zapowiadał że to drużyna KS Gniezno, po dziewięćdziesięciu minutach z placu gry będzie schodziła jako pokonana. Gnieźnianie bowiem od 40 minuty gry prowadzili aż do zakończenia pierwszej polowy z gospodarzami meczu 1:0. Autorem gola w zespole KS Gniezno okazał się Jakub Hoffmann pokonując z najbliższej odległości golkipera z Murowanej Gośliny, po tym jak pomocnika biało-czerwonych precyzyjnym zagraniem obsłużył Mariusz Sawicki. O porażce KS Gniezno z drużyną Concordi Murowana Goślina, zadecydowała druga połowa sobotniej potyczki piłkarskie, w której to gospodarze zdobyli dwie bramki nie tracąc przy tym żadnej. Najpierw w 60 minucie meczu gola kontaktowego wyrównującego stan meczu 1:1 w zespole Murowanej Gośliny zdobył Piotr Jabłecki, wykorzystując podyktowany rzut karny po ręce Bartosza Kapsy w polu karnym drużyny KS Gniezno. W 75 minucie gospodarze prowadzili z KS Gniezno już 2:1. Golkipera z Gniezna – Dawida Kasprzyka pokonał strzałem z 10-tego metra Mateusz Kobiela. Wynik ten utrzymał się do końca spotkania chociaż piłkarze KS Gniezno, mogli doprowadzić do remisu, kiedy to szansę na zdobycie gola zmarnowali między innymi Mariusz Sawicki czy też grający trener Piotr Kubalewski. Ostatecznie Concordia Murowana Goślina pokonała u siebie zespół KS Gniezno w stosunku 2:1, czym umocniła swoje przodownictwo w ligowej tabeli  poznańskiej klasy A grupy 1 i w swoim dorobku ma zdobyte w trzech meczach komplet punktów dziewięć. Gnieźnianom z pewnością pozostał niedosyt po tej porażce gdyż przy dobrym układzie mecze mógł się zakończyć remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli. Tak się jednak nie stało. A szkoda.

A już za tydzień w sobotę 7 września, zespół KS Gniezno czeka kolejne spotkanie mistrzowskie, do którego dojdzie na boisku przy ulicy Strumykowej. Tego dnia zespół prowadzony przez Piotra Kubalewskiego, podejmować będzie w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego zespół Czarnych Czerniejewo. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 16.00.

Skład KS Gniezno: Dawid Kasprzyk, Michał Przyborski, Mikołaj Bereźnicki, Piotr Kubalewski, Bartosz Kapsa, Krzysztof Kubalewski, Oskar Stankowiak, Adam Paluch, Sebastian Śniegowski, Jakub Hoffmann, Łukasz Frąckowiak, Mariusz Sawicki, Piotr Janusz, Adam Niedzielski, Patryk Gardynik, Hubert Sass

Roman Strugarski/ foto archiwum SportGniezno.