KS Gniezno przegrywa w Przodkowie

2010-09-18

W dniu dzisiejszym (18.09) zainaugurowane zostały zmagania w zreformowanej  pierwszej lidze futsalu, w których bierze drużyna KS Gniezno. Na pierwszy swój mecz ligowy w nowym sezonie 2010/2011 podopieczni Jarosława Marchewki udali się do Przodkowie, gdzie byli podejmowani przez tamtejszą ekipę Auto Complex.

W minionym sezonie 2009/2010 jak kibice gnieźnieńskiego futsalu pamiętają obie potyczki KS Gniezno z AC Przodkowo zakończyły się porażkami. Najpierw biało-czerwoni polegli w Przodkowie przegrywając 2:1 by w rewanżu w Gnieźnie doznać jeszcze dotkliwszej porażki w stosunku 4:8.

Kierownictwo KS Gniezno przed dzisiejszym spotkaniem zdawało sobie sprawę że gospodarze będą chcieli wykorzystać atut własnej hali i zrobią wszystko aby punkty pozostały w Przodkowie. I tak też się stało. Po dość dobrym spotkaniu w wykonaniu obu drużyn lepszymi okazali się piłkarze z Przodkowa ogrywając KS Gniezno w stosunku 3:2 mimo że do przerwy był remis 1:1. O zwycięstwie gospodarzy jak w rozmowie telefonicznej poinformował nasz patrol internetowy  asystent trenera Bartosz Kapsa zadekowało ostatnie pięć minut meczu. Gnieźnianie prowadząc w drugiej połowie już 2:1 najpierw dali sobie strzelić gola na 2:2. A ostatnia bramka dająca zwycięstwo gospodarzom padła po egzekwowanym przedłużonym rzucie karnym z 10 metrów.

W tym miejscu należy wspomnieć iż po bramce na swoim koncie w drużynie gnieźnieńskiej zapisali Paweł Hoef oraz Mariusz Sawicki.

Na koniec należy nadmienić iż duży wpływ na porażkę w Przodkowie miała absencja aż sześciu graczy KS Gniezno. W pierwszych spotkaniach zabrakło w szeregach KS Gniezno - Radosława Koniecznego, który cały czas leczy kontuzje kolana. Piłka plażowa skutecznie „storpedowała" okres przygotowawczy Waldemara Kowalczewskiego, który cały czas ma rękę w gipsie i wypadł na jakiś czas z rywalizacji o miejsce w bramce KS Gniezno. W Przodkowie nie mogli wystąpić również Michał Goździewski oraz Szymon Andrzejewski a także nowo pozyskani gracze w osobach Oktawian i Dominik Soleckich, którzy do 27.09. przebywają na Międzynarodowym Turnieju drużyn uniwersyteckich w Charkowie na Ukrainie i na pewno w pierwszych dwóch kolejkach nie będzie mógł z nich skorzystać trener Marchewka.

Szersza relacja z meczu oraz pełne wyniki pierwszej kolejki już wkrótce …..