KS Gniezno przegrywa w Warszawie z ekipą AZS Uniwersytet

2013-04-13

W sobotę 13 kwietnia w hali Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy  Banacha rozegrany został pierwszy mecz o trzecie miejsce w rozgrywkach I ligi futsalu sezonu 2012/2013. Miejscowa drużyna  AZS Uniwersytet Warszawski podejmował tego dnia zespół Klubu Sportowego Gniezno. Trzynastka okazała  się szczęśliwa dla warszawiaków, którzy pokonali drużynę z Gniezna w stosunku 4:2.

Gnieźnianie do sobotniego meczu z AZS UW przystąpili osłabieni brakiem kontuzjowanych Michała Wasielewskiego, Pawła Kaźmierczaka i  Dawida Walczaka, pauzującego za żółte kartki Marcina Gresera,  oraz mającego obowiązki zawodowe Sebastiana Śniegowskiego.

Mimo osłabień biało-czerwoni przystąpili do spotkania  z dużą determinacją. Już w 6. minucie Filip Bartnicki znalazł się w sytuacji „ sam na sam" z Michałem Kozłowskim, ale bramkarz akademików zdołał wyjść z tej opresji obronną ręką. Pięć minut później prowadzenie objęli gospodarze. Niepilnowany Adam Grzyb wykorzystując dalekie podanie przed gnieźnieńskie pole karne od Michała Kozłowskiego nie zmarnował sytuacji „sam na sam" z Tomaszem Fittem. Osiem minut później po akcji prawym skrzydłem Przemysława Cegiełko i dokładnym podaniu do Buzurgmera Jusupowa, który dopełnił formalności było już 2:0. Na początku drugiej połowy kontaktowego gola dla KS Gniezno zdobył z rzutu wolnego Dariusz Rychłowski, a w 25. minucie po ładnej, trójkowej akcji gnieźnian wyrównał Piotr Błaszyk. Niestety, wkrótce na 3:2 podwyższył strzałem głową Maciej Piwowarczyk, a wynik spotkania na 4:2  w 36. minucie ustalił Piotr Hereśniak po szybkim kontrataku zespołu gospodarzy. Gnieźnianie walczyli do końca, ale nie zdołali już zmniejszyć rozmiarów porażki i w najbliższą sobotę w spotkaniu rewanżowym będą mieli do odrobienia dwubramkową stratę ze stolicy.

AZS UW - KS GNIEZNO 4:2 (2:0)

BRAMKI:

AZS UW - Adam Grzyb - 1 (11\'), Buzurgmer Jusupow - 1 (19\'), Maciej Piwiwarczyk - 1 (26\'), Piotr Hereśniak - 1 (36\')

KS Gniezno - Dariusz Rychłowski - 1 (22\'), Piotr Błaszyk - 1 (25\')

SKŁADY:

KS Gniezno:  Tomasz Fitt, Damian Lewartowski, Mateusz Jedliński, Bartosz Łeszyk,  Dariusz Rychłowski, Jacek Sander, Filip Bartnicki, Piotr Błaszyk, Mariusz Sawicki, Mateusz Kamiński, Adam Heliasz, Oskar Stankowiak

AZS UW: Michał Kozłowski, Paweł Stryjek, Grzegorz Och, Adam Grzyb, Przemysław Cegiełko,  Piotr Hereśniak, Remigiusz Mytyk, Maciej Piwowarczyk, Buzurgmer Jusupow, Jakub Mykowski, Nikodem Starek

Do drugiego spotkania czyli rewanżowego, które zadecyduje o trzecim miejscu jednej lub drugiej drużyny w całych rozgrywkach I ligi futsalu w sezonie 2012/2013 dojdzie w sobotę 27 kwietnia w Gnieźnie. Areną tej potyczki piłkarskiej będzie gnieźnieńska hala GOSiR przy ulicy Paczkowskeigo. Początej spotkania pomiędzy KS Gniezno a AZS Uniwersytet Warszawski zaplanowano na godzinę 19.00.