KS Gniezno przerwał passę porażek

2009-11-30

Pierwszoligowi piłkarze KS Gniezno przerwali passę porażek. Tym razem odnotowując na swoim koncie zwycięstwo. W niedzielę, 29 listopada,we własnej hali GOSiR w ramach dziewiątej kolejki pokonali wyżej notowany w tabeli grupy drugiej, zespół AZS Uniwersytet Warszawski, 2:1.

O meczu można jedynie napisać tyle, iż upragnione zwycięstwo KS Gniezno po serii porażek przed własną publicznością stało się faktem. Mecz niedzielny jednak miał dwa oblicza. Pierwsza jego połowa to kontrolowana gra przez piłkarzy KS Gniezno, co dało dwubramkową przewagę podopiecznym Roberta Zamiara do przerwy. Pierwszy gol dla KS Gniezno padł w 13 minucie po strzale kapitana zespołu Roberta Zamiara, który dobił futbolówkę do bramki gości po strzale swojego brata Krzysztofa Zamiara, który przed tym spotkaniem wzmocnił drużynę KS Gniezno. Drugi gol dla KS Gniezno, w niedzielnym meczu, został zdobyty na osiem sekund przed gwizdkiem sędziego kończącego pierwszą odsłonę meczu. Autorem gola okazał się w zespole z Grodu Lecha Michał Góralski, wykorzystując dograną piłkę w polu karnym gości przez Sebastiana Śniegowskiego.

Po zmianie stron, w drugiej odsłonie, w grę obu ekip wkradł się chaos. Jedni jak i drudzy piłkarze mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek, jednak ostatecznie w tej odsłonie meczu padła tylko jedna bramka i to dla gości. Autorem bramki zmniejszającej prowadzenie KS Gniezno do 2:1 okazał się w zespole przyjezdnym kapitan, Sebastian Groszek, pokonując bramkarza z Grodu Lecha – Michała Wasielewskeigo w 35 minucie gry. Po utracie bramki gnieźnianie mieli jeszcze okazje na zdobycia bramki, podobnie jak ich przeciwnicy, kiedy to na kilkanaście sekund przed końcem meczu w wyniku egzekwowanego rzutu wolnym mogli doprowadzić do remisu 2:2. Na szczęście na posterunku był golkiper KS Gniezno -  Michał Wasielewski i  ostatecznie podopieczni Roberta Zamiara wygrali 2:1, inkasując na swoim koncie komplet punktów.
Tym zwycięstwem gracze KS Gniezno zrównali się w tabeli punktami z przeciwnikami z Warszawy.

Kolejnym przeciwnikiem KS Gniezno w meczu wyjazdowym,w dniu 13 grudnia, będzie ekipa Unisław Team Unisław.