KS Gniezno rozprawił się u siebie liderem SKS 13 Poznań - Foto relacja

2013-04-27

Bez straty punktu w rozegranych czterech spotkaniach mistrzowskich tej wiosny w ramach zmagań poznańskiej klasy B grupy, w trwającym sezonie 2012/2013 są piłkarze Klubu Sportowego Gniezno. Trwającą passę zwycięstw podopieczni grającego trenera Piotra Kubalewskiego, podtrzymali w sobotę 27 kwietnia pokonując zdecydowanie na swoim boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, lidera tabeli zespół SKS 13 Poznań w stosunku 5:0.

Festiwal strzelecki biało-czerwoni rozpoczęli w 35 minucie wychodząc na prowadzenie 1:0. Golkipera gości pokonał z najbliższej odległości Jakub Hoffmann, wykorzystując celne dograną  piłkę  od Błażeja Matysiaka. W 41 minucie została zdobyta druga bramka dla KS Gniezno. Tym razem drugiego gola dla biało-czerwonych zdobył Błażej Matysiak. Napastnika biało-czerwonych   obsłużył celnym podaniem Michał Kupczyk a popularnemu ,,Bule” nie pozostało nic jak celnie z najbliższej odległości umieścić piłkę w pustej bramce poznaniaków. W tym momencie podopieczni grającego trenera Piotra Kubalewskiego prowadzili 2:0. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po zmianie stron biało-czerwoni nie zwolnili tempa dokumentując swoją przewagę nad rywalem zdobyciem kolejnych trzech goli i nie tracąc przy tym żadnego. Festiwal strzelecki w drugiej połowie rozpoczął popularny ,,Zenek” czyli Jakub Hoffman. W 60 minucie gry Hoffman zdobył swojego drugiego gola w meczu, który po podaniu piłki od Sebastiana Śniegowskiego płaskim strzałem z około 16-tu metrów ulokował ją w pustej bramce gości. Ten sam zawodnik w 70 minucie ustrzelił  ,,hat tricka”  zdobywają czwartą bramkę dla swojego zespołu a trzecią  zapisując na swoim koncie w sobotnim meczu. Wynik końcowy meczu 5:0 dla KS Gniezno, w 85 minucie ustalił Mariusz Sawicki, popisując się pięknym strzałem w samo okienko bramki gości z 18-tego metra. Była to czwarta wygrana drużyny KS Gniezno, tej wiosny co rokuje dobre prognozy w kolejnych spotkaniach mistrzowskich w wykonaniu tej drużyny.

Kolejny mecz podopieczni grającego trenera Piotra Kubalewskiego, rozegrają 4 maja na wyjeździe. Rywalem biało-czerwonych  w derbach powiatu gnieźnieńskiego będzie ekipa Fary Pelikan Żydowo. A początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 15.00.

Skład KS Gniezno: Kamil Dolata –Piotr  Kubalewski, Bartosz  Kapsa, Mikołaj Bereźnicki, Mateusz Staniszewski, Sebastian Śniegowski, Dariusz  Szykowny, Mariusz  Sawicki, Michał Kupczyk, Hubert Sass, Oskar Stankowiak, Łukasz Frąckowiak, Błażej Matysiak, Jakub Hoffmann.