KS Gniezno stracił cenne punkty

2010-01-17

Katastrofalnie rozpoczęli rundę rewanżową w pierwszej lidze grupie 2 futsalu piłkarze KS Gniezno. Podopieczni Roberta Zamiara w sobotę, 16 stycznia, podejmowali w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego ekipę Auto Complex Przodkowo.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło w rundzie zasadniczej w Przodkowie, lepszym w tej konfrontacji okazał się beniaminek rozgrywek pierwszoligowych pokonując biało-czerwonych na własnym terenie 2:1.

Spotkanie rewanżowe w Gnieźnie dwóch zespołów, które na półmetku zmagań znajdują się na sąsiadujących w ligowej tabeli pozycjach, zapowiadało spore emocje piłkarskie. Auto Complex Przodkowo zajmował przed tym meczem piąte miejsce z dorobkiem 13 punktów. Tuż za nimi plasował się zespół KS Gniezno mając w dorobku o trzy punkty mniej.

Zdecydowanym faworytem meczu, jeszcze przed jego rozpoczęciem, byli piłkarze KS Gniezno, którzy niestety jednak nie potrafili wykorzystać atutu własnej hali i dopingu swojej publiczności przegrywając ważny mecz w stosunku 4:8. A jak do tego doszło…

Sobotnie spotkanie od samego początku pomiędzy KS Gniezno a Auto Complex Przodkowo miało bardzo wyrównany przebieg, czego potwierdzeniem było prowadzenie biało-czerwonych zaledwie 2:1 po pierwszej połowie. W tej części gry dwukrotnie bramkarz gości - Jarosław Ochal, musiał skapitulować po bramce najpierw zdobytej przez Radosław Koniecznego w 3 minucie gry, jak i po golu strzelonym przez Michała Goździewskiego po jego indywidualnej akcji w 13 minucie gry. Goście z Przodkowa w pierwszej odsłonie meczu tylko raz zdołali pokonać golkipera biało-czerwonych - Michała Wasielewskiego. Autorem gola kontaktowego w 18 minucie okazał się w drużynie przyjezdnej Mariusz Marszeniuk. Jednobramkowe prowadzenie gospodarzy do przerwy mogło zapowiadać, iż po zmianie stron biało-czerwoni będą dążyli do rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść. Tak niestety się nie stało. W drugiej połowie, w przeciwieństwie do pierwszej, kibice, którzy zasiedli w sobotni wieczór w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego, zobaczyli w akcji zupełne inną drużynę niż tą z pierwszej części meczu. Biało-czerwonym brak było świeżości w grze, a przede wszystkim gospodarze kondycyjnie nie dotrzymywali kroku swoim przeciwnikom. Podopieczni Roberta Zamiara wprawdzie atakowali na bramkę Przodkowa, lecz to goście zdobywali bramki. Na potwierdzenie tego niech będzie fakt, iż goście w drugiej połowie zdobyli aż 7 goli tracąc tylko zaledwie dwa. Festiwal strzelecki w drużynie z Przodkowa w 23 minucie rozpoczął Dominik Depta, doprowadzając tym samym do stanu 2:2 w meczu. Na prowadzenie 3:2 gości wyszli dwie minuty później po bramce strzelonej przez Sebastiana Letniowskiego. W 28 minucie gry goście z Przodkowa prowadzili już 4:2. Na listę strzelców tym razem w zespole przyjezdnym wpisał się Marek Ciszkowski, zdobywając gola po ewidentnym błędzie obrony oraz bramkarza biało-czerwonych.

Pragnąc zmniejszyć prowadzenie Przodkowa, a co za tym idzie, doprowadzić do remisu, a w dalszej części meczu do rozstrzygnięcia go na swoją korzyść, kierownictwo KS Gniezno na 9 minut przed końcem meczu zdecydowało się na wycofanie swojego bramkarza przy akcjach pozycyjnych drużyny zastępując go zawodnikiem z pola. W tę rolę tradycyjnie wcielił się grający trener Robert Zamiar. Manewr ten przyniósł założony skutek, lecz nie do końca. Wprawdzie dwie bramki dla biało-czerwonych zdobył Krzysztof Zamiar w 33 oraz 34 minucie gry, lecz gnieźnianie przy takim systemie gry stracili ich aż cztery. Na listę strzelców w drużynie z Przodkowa dwukrotnie wpisał się Tomasz Broner (33, 40), a po razie uczynili to Mariusz Marszeniuk (35) i Marek Ciszkowski (40).

Kolejnym przeciwnikiem KS Gniezno w ten weekend będzie w meczu wyjazdowym drużyna Helios Elhurt Białystok.