KS Gniezno w sparingu pokonał Medan Gniezno

2010-08-20

W czwartek 19 sierpnia pierwszoligowi zawodnicy KS Gniezno przygotowujący się do nowego sezonu 2010/2011 w rozgrywkach ogólnopolskiej futsalu,  rozegrali pierwsze spotkanie kontrolne. Przeciwnikiem podopiecznych Jarosława Marchewki był inny zespół gnieźnieński występujący na co dzień w II lidze PLF ,mowa tu o UKS Medanie Gniezno. W mecz, który odbył się 2x30 minut lepszymi okazali się piłkarze KS Gniezno wygrywając go 7:1. W spotkania niestety nie zabrakło niepotrzebnych spięć, czego dowodem była zasłużona czerwona kartka, którą ujrzał w zespole KS Gniezno - Pawła Kaźmierczak.

W spotkanie, w którym od samego początku dominowali na parkiecie hali GOSiR w Gnieźnie mieszczącej się przy ulicy Paczkowskiego zawodnicy pierwszoligowca pierwszy gol padł już w 3 minucie gry. Wynik meczu otworzył  Sebastiana Śniegowskiego wyprowadzając KS Gniezno na prowadzenie 1:0. Cztery minuty później KS Gniezno zdobył drugiego gola . Tym razem na listę strzelców z zespole biało-czerwonych wpisał się Adam Heliasz. W pierwszej połowie padły jeszcze dwie bramki, których autorami byli zawodnicy KS Gniezno. W 16 minucie meczu po raz trzeci bramkarza Medanu pokonał Michał Tym. Wynik pierwszej osłony meczu pomiędzy KS Gniezno a UKS Medan Gniezno na 4:0 ustalił w 17 minucie Mariusz Sawicki.

Po zmianie stron padły jeszcze cztery bramki z czego jedną zdobyli piłkarze  UKS Medanu Gniezno, którzy gola honorowego zdobyli w 47 minucie. Autorem bramki okazał się w drużynie Medanu – Krzysztof  Sosna. Dla KS Gniezno w tej odsłonie meczu po jednej bramce zdobyli – Sebastian Śniegowski – 45 minuta, Adam Heliasz – 45 minuta oraz zawodnik testowany w 60 minucie.

Rewanż pomiędzy obiema drużynami zaplanowano na poniedziałek 23 sierpnia.

Skład KS: Wasielewski, Kowalczewski, Sawicki, Śniegowski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Heliasz, zawodnik testowany, Tym, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Goździewski, Kaźmierczak, zawodnik testowany, Rychłowski

Skład Medanu: Sikorski, Chudy, Fieger-Grzębowski, Pacak, Gąsiorowski, Chełmikowski-Stefankiewicz, Sosna, Dąbrowski, Wośkowiak, Sanok