KS Gniezno wygrywa w Koninie

2012-01-25

Zawodnicy z Klubu Sportowego Gniezno rocznika 1998 w minioną sobotę 21 stycznia na zaproszenie KS Avans Górnik Konin wzięli udział w turnieju „Górnik Konin Cup 2012”. Drużyna w składzie: Wiktor Beśka, Oskar Kozłowski, Oskar Śmiłowski, Patryk Jarzyński, Kacper Serwatka, Adam Banicki, Kacper Pawlak, Łukasz Błaszak, Adrian Chopcia godnie zaprezentowali Gniezno.

W pierwszym grupowym meczu spotkali się z gospodarzami Górnik Konin 98 gładko wygrywając 7:0, kolejne spotkanie z drużyną Boruta Zgierz zakończyło się bezbramkowym remisem. Natomiast w spotkaniu z Victorią Września decydującym, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie gnieźnianie wygrali 4:1.

Po zajęciu I miejsca w grupie kolejnymi przeciwnikami KS Gniezno, okazali się zawodnicy z Aleksandrowa Łódzkiego i z Włocławka. Gnieźnianie po zaciętych bojach wygrali swoje pojedynki z TS Sokół Aleksandrów Łódzki 1:3 i Liderem Włocławek 0:2.

W finale gnieźnianie spotkali się z dobrze znaną Wartą Poznań. Od samego początku KS Gniezno bardzo dobrze wszedł w mecz i szybko zdobyło dwie bramki, które strzelił Kacper Pawlak i Oskar Kozłowski. Kolejne minuty i zespół z Poznania zaczyna odrabiać straty i po jednej z indywidualnych akcji strzela kontaktową bramkę. W ostatnich minutach Warta Poznań postawiła wszystko na jedną kartę, jednakże Wiktor Beśka (najlepszy bramkarz turnieju) spisał się znakomicie, broniąc strzały Warty Poznań.