KS Gniezno wygrywa w derbach powiatu gnieźnieńskiego do zera z Czarnymi Czerniejewo - Fotorelacja

2013-09-07

W sobotnie popołudnie 7 września na boisku Stadionu Miejskiego przy  ulicy Strumykowej w Gnieźnie, doszło do pierwszego pojedynku derbowego w nowym sezonie 2013/2014, na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego w ramach rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1. Beniaminek tej klasy rozgrywkowej drużyna KS Gniezno, tego dnia podejmowała zespół Czarnych Czerniejewo. Lepszymi w tej konfrontacji boiskowej okazali się piłkarze Klubu Sportowego Gniezno pokonując zespół z Czerniejewa w stosunku 2:0 prowadząc do przerwy jedną bramką z swoim rywalem.

Początek sobotniego spotkania derbowego pomiędzy KS Gniezno a Czarnymi Czerniejewo, nie zapowiadał ze mecz zakończy się korzystnym wynikiem dla gospodarzy. Pierwsze piętnaście minut należało bowiem do zespołu z Czerniejewa, który od pierwszego gwizdka sędziego ruszył zdecydowanie na bramkę KS Gniezno strzeżonej tego dnia przez Michała Przyborskiego. Już w 3 minucie goście z Czerniejewa mogli wyjść na prowadzenie jedną bramką. Rzut wolny z około 18 metra od bramki KS Gniezno, w zespole z Czerniejewa egzekwował kapitan tej drużyn Mateusz Kuliński. Piłka jednak uderzona przez obrońcę gości nie znalazła drogi do bramki KS Gniezno, lecz poszybowała kilka centymetrów nad poprzeczką. Dwie minuty później w sytuacji sam na sam z golkiperem KS Gniezno – Michałem Przyborskim, znalazł się napastnik z Czerniejewa – Patryk Malinger. Z tej  sytuacji jak i poprzedniej bramkarz KS Gniezno wyszedł obronną rekom broniąc strzał Malingera z bliskiej odległości. W 20 minucie zespół z Czerniejewa zmarnował chyba najlepszą szansę do zdobycia bramki dającej im prowadzenie w meczu. Po szybkiej kontrze całego zespołu wyprowadzonej z własnego pola karnego na czystej sytuacji strzeleckiej znalazł się na 18 metrze od bramki biało-czerwonych zawodnik gości Alan Tomaszewski, który długo się nie zastanawiając silnie uderzył piłkę w stronę bramki gospodarzy. Strzał pomocnika Czarnych Czerniejewo okazał się jednak  nie celny gdyż piłka zmierzająca w przeciwległy róg bramki KS Gniezno, o kilka centymetrów wyszła poza plac gry obok prawego słupka bramki. Gnieźnianie z zdecydowanego ataku gości z Czerniejewa otrząsnęli się dopiero w 35 minucie gry, wtedy na bramkę gości dwukrotnie uderzał piłkę z bliskiej odległości Dariusz Szykowny, którego strzały jednak zdołał wybronić golkiper przyjezdnych Dariusz Stanisławski. W 31 minucie meczu golkiper z Czerniejewa, jednak musiał skapitulować po strzale Jakuba Hoffmanna, który po zagraniu piłki przez Oskara Stankowiaka, umieścił ją z 8 metra posyłając ją do brami gości płaskim strzałem pod nogami obrońcy gości i zasłoniętym bramkarzem z Czerniejewa. Od tego momentu KS Gniezno prowadził w meczu 1:0 z zespołem z Czerniejewa. Mimo że gospodarze sobotniego meczu mięli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia do końca pierwszej polowy. To wynik pierwszej części nie uległ zmianie i KS Gniezno, schodząc do szatni prowadził w pojedynku derbowym z Czarnymi Czerniejewo w stosunku 1:0

Po zmianie stron zespół z Czerniejewa w 52 minucie stracił drugą bramkę przegrywając już z zespołem KS Gniezno 2:0. Po egzekwowanym rzucie rożnym i zamieszaniu na polu karnym gości piłkę z 5 metra w stronę bramki posłał Mikołaj Bereźnicki. Bramkarz Czarnych Czerniejewo – Dariusz Stanisławski wprawdzie starał się obronić strzał Bereźnickiego, lecz piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka bramki przetoczyła się wzdłuż linie bramkowej uderzając w lewy słupek i wtoczyła się do pustej bramki. Była to ostatnia bramka zdobyta w całym spotkaniu. Do końca meczu wprawdzie obie drużyny miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia goli KS Gniezno do podwyższenia swojego prowadzenia a Czarni Czerniejewo choćby bramki kontaktowej. Ostatecznie spotkanie derbowe na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego zakończyło się zwycięstwem KS Gniezno w stosunku 2:0. Na koniec należy nadmienić iż drużyna Czarnych Czerniejewo, oprócz dwóch straconych bramek straciło podczas sobotniego meczu dwóch zawodników, którzy za czerwone kartki w końcówce meczu musieli opuścić plac gry  byli nimi Mateusz Kuliński i Karol Niemczewski.

A już w najbliższą niedzielę 15 sierpnia oba zespoły czeka kolejna walka o punkty ligowe. KS Gniezno tego dnia na wyjeździe o godzinie 10.00 zmierzy z ekipą Poznańska 13 Poznań a Czarni Czerniejewo u siebie podejmować będą o godzinie 14.00 ekipę Zawiszy Dolsk.

Skład KS Gniezno: Michał Przyborski, Dawid Kasprzyk, Mikołaj Bereźnicki, Bartosz Kapsa, Adam Niedzielski, Sebastian Niegowski, Oskar Stankowiak, Adam Paluch, Łukasz Frąckowiak, Patryk Gardynik, Dariusz Szykowny, Jakub Hoffman, Dawid Gąsiorowski, Piotr Janusz, Rafał Mucha, Hubert Sass, Patryk Tomczak, Mariusz Sawicki.

Skład czarnych Czerniejewo: Dariusz Stanisławski, Piotr Rzepczyński, Tomasz Winkiel, Mateusz Kuliński, Rafał Półtorak, Zbigniew Bartkowiak, Patryk Kusy, Jakub Maćkowiak, Alan Tomaszewski, Damian Moczulski, Kamil Łuczak, Patryk Malinger, Rzepczyński, Bartosz Kozioł, Karol Niemczewski, Krzysztof Bartkowiak, Leszek Sobkowiak, Łukasz Lenc, Hubert Pawlak