KS Gniezno wygrywa z Heliosem Elhurt Białystok

2010-01-24

W sobotę, 23 stycznia, biało-czerwonych, występujących w rozgrywkach ogólnopolskich futsalu pierwszej ligii grupy 2, czekało kolejne ważne spotkanie mistrzowskie. Podopieczni Roberta Zamiara bowiem na spotkanie 13-tej kolejki ligowej udali się do Białegostoku, gdzie w hali Zespołu Szkół Geodezyjnych przy ulicy Słonimskiej byli podejmowani przez ekipę tamtejszego Heliosa Elhurt.

Przypomnijmy naszym czytelnikom, że było to spotkanie rewanżowe pomiędzy obiema drużynami w trwającym sezonie 2009/2010. W pierwszym meczu pomiędzy obiema ekipami piłkarskimi, do której doszło na inaugurację ligowych rozgrywek w Gnieźnie (26.09) zawodnicy Heliosa postawili wysoką poprzeczkę gnieźnianom. Mimo tego biało-czerwoni wyszli z tej konfrontacji piłkarskiej zwycięsko wygrywając mecz 3:2.

Nie inaczej było w meczu rewanżowym. Jako pierwsi na prowadzenie 1:0 wyszli gracze beniaminka rozgrywek pierwszoligowych, drużyna Heliosa Elhurt. W 9 minucie meczu golkipera KS Gniezno – Michała Wasielewskiego, pokonał Krzysztof Maliszewski. Odpowiedź podopiecznych Roberta Zamiara była wręcz natychmiastowa. W 12 minucie gry był bowiem w meczu remis 1:1, a na  listę strzelców w drużynie z Grodu Lecha wpisał się Sebastian Śniegowski. Dwie minuty później na prowadzenie 2:1 biało-czerwonych wyprowadził grający trener Robert Zamiar. I kiedy wydawało się, że takim rezultatem zakończy się pierwsza połowa tego bardzo zaciętego spotkania pomiędzy Heliosem Elhurt Białystok a KS Gniezno. w 17 minucie gry gospodarze doprowadzili do remisu 2:2 po bramce samobójczej  gnieźnian. Autorem gola dającego remis po pierwszej połowie pomiędzy obiema drużynami okazał się w zespole KS Gniezno – Bartosz Kapsa, który po uderzonej piłce z egzekwowanego z rzut  rożnym skierował ją bardzo nieszczęśliwie do własnej bramki.

Po zmianie stron już tylko goście zdobywali gole w Białymstoku. Najpierw w 22 minucie gry bramkarza gospodarzy pokonał Adam Konieczny wyprowadzając tym samym swój zespół na kolejne prowadzenie w meczu 3:2. Ostatni gol i to dla gnieźnien padł w 37 minucie gry. Autorem bramki dającej zwycięstwo w całym meczu okazał się w zespole KS Gniezno Sebastian Śniegowski.

Tym samym KS Gniezno pokonał w Białymstoku miejscową ekipę Heliosa Elhurt w stosunku 4:2. Tym zwycięstwem gnieźnianie, można by rzec,  zaczynają gonić czołówkę pierwszej ligii grupy 2. Czy jednak tak się stanie okaże się już niebawem, kiedy to KS Gniezno w dniu 6 lutego we własnej hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie podejmować będzie wicelidera rozgrywek zespół Gatty Zduńska Wola.

R.S. *

(pełne wyniki 13 kolejki oraz aktualną tabelę zamieścimy na naszej stronie w godzinach wieczornych po zakończeniu wszystkich dzisiejszych spotkań)