KS Gniezno wygrywa z Orłami Sobkowiak Poznań 2:1

2012-10-14

Następne spotkanie w ramach rozgrywek poznańskiej klasy B grupy pierwszej rozegrali piłkarze drużyny KS Gniezno. W dziewiątej kolejce podopieczni Piotra Kubalewskiego na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, podejmowali w niedzielę 14 października zespół Orły Sobkowiak Poznań. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KS Gniezno, które pokonało swoich rywali w stosunku 2:1 remisując do przerwy 1:1.

Mecz dla gnieźnian rozpoczął się dosyć niekorzystnie. Już w 1 minucie gry biało-czerwoni stracili bramkę tym samym przegrywając z gośćmi 1:0. Dopiero w 35 minucie gry KS Gniezno doprowadził do stanu 1:1. Bramkę kontaktową dla gnieźnian zdobył Mateusz Staniszewski. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Po zmianie stron padła jeszcze jedna bramka i to dla KS Gniezno. Na listę strzelców w zespole gnieźnieńskim wpisał się w 75 minucie Piotr Janusz. Mający ksywkę boiskową ,,Mesi” po obsłużeniu przez Bartosza Kapsę, który dograł mu piłkę po egzekwowanym rzucie wolnym pokonał bramkarza gości strzałem z woleja z 11-tego metra. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem KS Gniezno w stosunku 2:1.

A już w niedzielę 21 października KS Gniezno rozegra swoje kolejne spotkanie. Tym razem na wyjeździe zmierzy się o godzinie 11.00 z ekipą Antarsem Zalasewo.

Wyniki 9 kolejki - 13-14 października

Orkan Manieczki              1-3     Avia Kamionki
Wiara Lecha Poznań       4-0     Odlew Poznań
SKS 13 Poznań                7-1     Wełnianka Kiszkowo
Fara Pelikan Żydowo       0-0     Lotnik Poznań
Bola 06 Poznań                2-2     Antares Zalasewo
KS Gniezno                       2-1     Orły Sobkowiak Poznań
Clescevia Kleszczewo     0-5     Jurand Koziegłowy