KS Gniezno wygrywa z Zalasewem i awansuje w tabeli na drugie miejsce - Foto relacja

2013-05-30

Kolejne spotkanie i kolejne zwycięstwo odnotowali w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1 piłkarze Klubu Sportowego Gniezno. W czwartek 30 maja na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, podopieczni Piotra Kubalewskiego podejmowali zespół Antares Zalasewo. Zgodnie z przewidywaniami przedmeczowymi spotkanie zakończyło się zwycięstwem KS Gniezno, którzy wygrali mecz w stosunku 3:0. Po tym spotkaniu KS Gniezno awansował na drugie miejsce w ligowej tabeli a przyczyniła się do tego porażka Wiary Lecha Poznań. Było to już dziewiąte zwycięstwo z rzędu KS Gniezno w trwającej rundzie rewanżowej w trwającym sezonie 2012/2013.

Wracając jednak do samego przebiegu meczu. To drużyna KS Gniezno na prowadzenie 1:0, po wcześniejszych zmarnowanych dogodnych sytuacjach strzeleckich w wykonaniu Jakuba Hoffmanna, Dariusza Szykownego i Łukasza Frąckowiaka wyszła w 18 minucie. Bramkarza gości Marcina Sobczaka, pokonał po krótkim egzekwowanym rogu i dograniu piłki w pole karne przyjezdnych z strzałem z 5-tego metra Konrad Popek. Kolejny raz w pierwszej połowie meczu bramkarz gości piłkę z własnej bramki zmuszony był wyjmować w 32 minucie. Tym razem golkipera z Zalasewa - Marcina Sobczaka po zagraniu piłki w pole karne gości w wykonaniu Konrada Popka pokonał z bliskiej odległości Jakub Hoffmann. Po tej bramce KS Gniezno prowadził już 2:0. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach więcej bramek nie zdobyto. I ta część spotkania pomiędzy KS Gniezno a Antarsem Zalasewo zakończyła się prowadzeniem biało-czerwonych w stosunku 2:0.

Po zmianie stron nadal na boisku przy Strunmykowej przeważali piłkarze KS Gniezno, którzy swoją dominację udokumentowali zdobyciem trzeciej bramki w całym meczu. W 63 minucie bramkarza gości pokonał w sytuacji sam na sam Piotr Janusz, którzy trzy minuty wcześniej na boisku zastąpił Oskara Stankowiaka. Po tej bramce KS Gniezno wprawdzie miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia swojego prowadzenia a najdogodniejsze nie potrafili wykorzystać Jakub Hoffmann czy Michał Nowak. A że więcej bramek w drugiej połowie już nie zdobyto, to mecz zakończył się zwycięstwem KS Gniezno w stosunku 3:0.

A już 2 czerwca KS Gniezno rozegra kolejne swoje spotkanie mistrzowskie. Tym razem w meczu wyjazdowym przeciwnikiem biało-czerwonych będzie ekipa Lotnika Poznań. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 15.00.

Skład KS Gniezno: Filip Chrzanowski, Tomasz Polus, Mikołaj Bereźnicki, Mateusz Staniszewski, Michał Kupczyk, Piotr Kubaleski, Oskar Stankowiak, Hubert Sass, Konrad Popek, Łukasz Frąckowiak, Jakub Hoffmann, Dariusz Szykowny, Mariusz Sawicki, Rafał Mucha, Piotr Janusz, Michał Nowak, Marcin Tomalczyk, Sebastian Śniegowski.