KS U21 Gniezno przegrywa u siebie z mistrzem Polski do lat 18-tu - Akademią Futsal Club Pniewy 1:4

2011-04-29

W czwartek 28 kwietnia zaplanowane były do rozegrania kolejny mecz Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligi Futsalu. Drużyna KS Gniezno, biorąca w tych rozgrywkach udział podejmowała we własnej hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego ekipę Akademi Futsal Club Pniewy. Goście pomimo bardzo młodych zawodników nie doznali goryczy porażki w tych rozgrywkach i kolejne punkty zapisali na swoim koncie pokonując gnieźnian w stosunku 4:1.

Wracają jednak do samego meczu to pomimo młodzieżowego charakteru rozgrywek biało-czerwoni wystąpili praktycznie w piątkowym spotkaniu przeciwko graczom z Pniew w najsilniejszym swoim składzie. Nie przyniosło to jednak zamierzonego zwycięstwa gdyż goście w grodzie Lecha stawili się głównie zawodnikami, którzy pod koniec ubiegłego roku zdobyli tytuł Mistrza Polski do lat 18. W składzie gości można było także zobaczyć w akcji na parkiecie gnieźnieńskiej hali GOSiR reprezentanta Polski, występującego już na parkietach ekstra ligowych mowa tutaj o Filipie Mójcie. Pierwsza połowa to bezdyskusyjne prowadzenie akademików, którzy prowadząc 4:0 przesądzili praktycznie o losach meczu. W drugiej połowie biało-czerwoni zagrali nieco lepiej, ale przy sporym braku szczęścia stać ich było jedynie na honorowe trafienie - Sebastiana Śniegowskiego. Tym samym AFC pewnie kroczy po obronę tytułu z ubiegłego roku. Gnieźnianom do rozegrania w lidze pozostały dwa spotkania z KS 1920 Mosina i Kadetem Poznań. Oba zostaną rozegrane w hali przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie.