Kadeci MKK Gniezno wygrali z ubiegłorocznym wicemistrzem Polski Kormoranem Sieraków

2010-01-10

Bardzo dużą niespodziankę sprawili w nowym roku kadeci MKK Gniezno. Podopieczni Łukasza Staszkiewicza wygrali mecz z ubiegłorocznym mistrzem Polski KORMORANEM Sieraków. Początek pierwszej kwarty zdecydowanie należał do gości, którzy prowadzili już w 4 minucie 10-0. Jedank końcówka pierwszej części należała do zespołu MKK Gniezno. Młodzi zawodnicy MKK pozwolili rzucić sobie przez następne pięć minut tylko jednego kosza a sami zdobyli 12 punktów.

Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 12-12. Druga kwarta rozpoczęła się 8-0 dla podopiecznych Staszkiewicza, a w szóstej minucie Gnieźnianie osiągnęli największe prowadzenie 13 punktami 26-13. Druga kwarta wygrana przez MKK Gniezno 19-11. Po pierwszej połowie MKK Gniezno-KORMORAN Sieraków 31-23. Druga połowa rozpoczęła się od odrabiania strat przez przyjezdnych. W trzeciej kwarcie spotkania KORMORAN odrobił 2 punkty wygrywając 15-17.

Czwarta kwarta przyniosła dużo emocji i walki na parkiecie. Po trzech minutach gry MKK Gniezno prowadziło już tylko 2 punktami 50-48, a cztery minuty przed końcem KORMOAN Sieraków wyszedł na 1 punktowe prowadzenie 54-53. 7 minuty czwartej kwarty punktowali już tylko Gnieźnianie. Wygrywając tą część 18-16, a cały mecz 64-56. Duże brawa dla trenerów Staszkiewicza Łukasza i poprzedniego trenera Konowalskiego Tomasza za wychowanie i wytrenowanie tych chłopaków i oczywiście duże brawa dla aktorów tego spotkania, czyli zawodników MKK Gniezno: Łepski Konstanty 16 pkt, Barkowski Szymon 14 pkt, Romieniecki Bartosz 13 pkt, Nowiński Karol 7 pkt, Brenk Adam 6 pkt, Zimróz Norbert 6 pkt, Kuliński Szymon 2 pkt, Szeszycki Tomasz, Sadło Marcin, Repieka Bogdan. Czterech graczy z Gniezna otrzymało powołania na obóz kadry województwa Wielkopolskiego juniorów, a są to Bren Adam, Konstanty Łepski, Zimróz Norbert i Nowiński Karol.

Mecz kadeta B pomiędzy MKK Gniezno a KASPROWICZANKA Ostrów WLKP, który miał się odbyć 10 stycznia 2010 roku został przełożony przez zespół z Ostrowa WLKP. ponieważ warunki atmosferyczne nie pozwalają dojechać bez przeszkód na mecz.