Kadeci MKK po czterech meczach nadal bez porażki!

2010-11-25

W środę 24 listopada zaległy mecz rozegrali kadeci MKK Gniezno w hali GOSiR. Mimo słabej postawy, spowodowanej najprawdopodobniej dużą przerwą między meczami gnieźnianie pewnie pokonali zespół Obry Kościan 85:48.

Początek meczu nie wskazywał na to, że tego dnia podopieczni Łukasza Staszkiewicza rozegrają najsłabsze spotkanie w tym sezonie. Gracze MKK w 7 min. pierwszej kwarty prowadzili 17:2, by ostatecznie tą część wygrać 28:9. W drugiej kwarcie na parkiecie pojawili się zmiennicy, którzy niestety przez 3 min. nie potrafili zdobyć punktów. Ponowne wprowadzenie podstawowych graczy zmieniło nieco obraz gry w ataku, jednak nerwowość w obronie nie pozwalała zawodnikom z Gniezna zwiększyć prowadzenia. Dopiero zryw na 2 min. przed przerwą - MKK zdobywa w tym czasie 15 punktów tracąc tylko 1 pozwala osiągnąć zadowalający wynik do przerwy 49:20.

Po zmianie stron kadeci MKK grali nadal nerwowo w ataku i chaotycznie w obronie. Brak komunikacji i słaba skuteczność rzutów z dystansu miały istotny wpływ na wynik trzeciej i czwartej kwarty. Wprawdzie obie kwarty gnieźnianie wygrali: trzecią 16:13 i czwartą 20:15, ale styl w jakim to osiągnęli pozostawiał wiele do życzenia.

Kolejne spotkanie młodzi zawodnicy MKK Gniezno rozegrają 27 listopada o godz. 12:00 z drużyną Kasprowiczanki w Ostrowie Wielkopolskim.

Seniorzy MKK Gniezno w najbliższą sobotę 27 listopada podejmować będzie zespół MKS MOS Konin. Gnieźnianie po 5 kolejkach są liderem ligi, a zespół z Konina zajmuje 7 pozycję w tabeli. Mecz rozpocznie się o godzinie 14:30 w hali GOSiR ul. Bł Jolenty 5. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

MKK Gniezno : Obra Kościan     85 : 48     (28:9, 21:11, 16:13, 20:15)

Punkty dla MKK: Brenk 25 (1x3 pkt), Nowiński 21 (1x3pkt), Zimróz 17 (1x3pkt), Szeszycki 6, Łepski 6,  Zakęs 6, Krystkowiak 2, Szajdziński 2, Grajek 0.