Kadeci z MKK Gniezno wygrywają z Rewią Rawicz

2011-02-21

Efektowne zwycięstwo odnieśli kadeci MKK Gniezno. Tym razem nie dali najmniejszych szans zespołowi Rawii Rawicz pokonując ich, aż 106:57.

Fakt, iż zespół gości z powodów organizacyjnych przyjechał do Pierwszej Stolicy tylko w pięcioosobowym składzie ustawił zawody od samego początku. Gospodarze szybko przejęli inicjatywę na boisku obejmując w 4 min. prowadzenie 10:0. Bardzo dobra skuteczność rzutowa oraz dzielenie się piłką sprawiły, że nasz zespół po pierwszej kwarcie prowadził 32:13. W drugiej na parkiecie coraz więcej czasu na grę dostawali zawodnicy rezerwowi, ale i oni byli tego dnia bardzo dobrze dysponowani. Bardzo dobrymi podaniami otwierał drogę do kosza Grajek, a podopieczni Łukasza Staszkiewicza systematycznie powiększali prowadzenie, które przed przerwą wyniosło 29 punktów.

Po przerwie MKK zagrało bardzo skoncentrowane oraz poprawiło zdecydowanie obronę i nie pozwalało na punkty liderowi gości Morysonowi (45 pkt.). Trzecią kwartę Gniezno wygrywa 25:6 i przed ostatnią częścią gry prowadzi 83:35. W czwartej kwarcie na parkiecie pojawiają się przede wszystkim zawodnicy z ławki, a kończy się ona i tak nieznacznym zwycięstwem gnieźnian 23:22, którzy po jednostronnym pojedynku pokonują gości 106:57.

MKK zagrało naprawdę bardzo dobre zawody w ataku pomimo braku pierwszego rozgrywającego i kapitana zespołu – Adama Brenka (kontuzja stawu skokowego), któremu życzymy jak najszybszego powrotu na parkiety.

MKK Gniezno : Rawia Rawicz     106 : 57     (32:13, 26:16, 25:6, 23:22)

Punkty dla MKK: Zimróz 27 (3x3pkt), Szeszycki 18, Zakęs 17 (3x3pkt), Łepski 16 (2x3pkt), Nowiński 14,  epieka 7 (1x3pkt), Szajdziński 5 (1x3pkt), Krystkowiak 2, Robaszkiewicz 0, Grajek 0.

Kolejny mecz zespół MKK rozegra 26 lutego w Kościanie.