Kadet A MKK Gniezno-KORMORAN Sieraków

2011-03-20

Kormoran Sieraków okazał się zbyt mocnym przeciwnikiem dla MKK Gniezno. Gnieźnianie po momentami bardzo wyrównanej walce ulegli pretendentowi do medalu w tegorocznych Mistrzostwach Polski 74:91.

Do 5 min. pierwszej odsłony spotkania podopieczni Łukasza Staszkiewicza toczyli walkę jak równy z równym. W dalszej fazie gry Kormoran głównie za sprawą błędów i prostych strat piłki przez MKK zdobył 11 punktów z rzędu, co w pewnym stopniu ustawiło dalszy przebieg meczu. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gości 25:11. W drugiej kwarcie do głosu doszli gospodarze, którzy głównie za sprawą udanych penetracji i podań piłki do zawodników podkoszowych – Nowińskiego, Szeszyckiego i Repieki mogli w łatwy sposób zdobywać punkty z najbliższej odległości. Dodatkowo sprawniej funkcjonowała obrona oraz szybki atak. Na przerwę gnieźnianie schodzili przy wyniku 37:49.

Po przerwie gospodarze kontynuowali poprawną grę zarówno w ataku, jak i w obronie. W tym etapie w gnieźnieńskiej ekipie wyróżnili się Brenk i Zimróz, którzy bardzo ciężko pracowali w defensywie oraz zdobywali ważne punkty. Oba zespoły w tej części postawiły przede wszystkim na zablokowanie drogi do własnego kosza. Przed ostatnią kwartą sierakowianie prowadzili 67:57. Początek ostatniej części gry należał zdecydowanie do przyjezdnych, którzy wykorzystali szereg nieporozumień w szeregach MKK zdobywając 12 punktów z rzędu i wychodząc na prowadzenie 79:57. Wtedy ciężar gry w drużynie MKK wziął na siebie Zimróz, który zdobywając 9 punktów pod rząd dał sygnał do walki swoim kolegom. Niestety na odrobienie strat nie pozwolili gracze Kormorana i ostatecznie to oni cieszyli się ze zwycięstwa 91:74.

MKK rozegrało dobre zawody, a o tak wysokiej porażce z faworyzowanym przeciwnikiem przesądziła przede wszystkim nienajlepsza tego dnia dyspozycja strzelecka (m.in. 13 niecelnych z 17 wykonywanych rzutów osobistych) oraz zdecydowanie przegrana walka na oby dwóch deskach.

MKK Gniezno : Kormoran Sieraków 74 : 91 (11:25, 26:24, 20:18, 17:24)

Punkty dla MKK: Brenk 14, Zimróz 14 (1x3pkt), Łepski 14, Nowiński 11 (1x3pkt), Szeszycki 11, Repieka 7 (1x3pkt), Zakęs 3, Grajek 0, Krystkowiak 0, Robaszkiewicz, Szajdziński

Ostatni mecz w ramach Wielkopolskiej Ligi Kadeta A gnieźnianie rozegrają w najbliższą sobotę w Poznaniu z tamtejszą Pyrą.