Kadet A MKK Gniezno - Gimnazjum Wielichowo

2010-11-02

30 października swoje drugie zwycięstwo w Wojewódzkiej Lidze Kadeta „A” zapisali na swoim koncie koszykarze MKK Gniezno, pokonując we własnej hali zespół Gimnazjum Wielichowo 91:58.

Gnieźnianie od początku spotkania kontrolowali sytuację na boisku i nie pozwalali na zbyt wiele przeciwnikom. Po 5 min. pierwszej odsłony prowadzili 15:6, aby ostatecznie wygrać ją 24:13. W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie, o czym świadczyć może wynik 22:13 dla podopiecznych Łukasza Staszkiewicza. Wynik do przerwy 46:26 dla MKK.

Po przerwie młodzi gnieźnianie wyszli na boisko zbyt rozluźnieni, w efekcie czego popełnili kilka niewymuszonych błędów w ataku, a przeciwnicy potrafili zamienić te błędy na punkty. Trzecia kwarta zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 18:16. Do ostatniej części gry zawodnicy z Gniezna przystąpili już w pełni skoncentrowani. W obronie Zimróz z Brenkiem wyłączyli skutecznie z gry lidera przyjezdnych Przymusa (32 pkt. w meczu), a dodatkowo szybkie ataki wyprowadzane przez MKK na punkty zamieniał wcześniej wspominany Zimróz. Dwie trójki w końcówce dołożył Łepski, a czwarta kwarta zakończyła się zwycięstwem MKK 29:14.

MKK Gniezno : Gimnazjum Wielichowo 91 : 58 (24:13, 22:13, 16:18, 29:14)

Punkty dla MKK: Zimróz 35 (1x3pkt), Nowiński 20, Brenk 14 (1x3pkt), Łepski 12 (4x3pkt), Zakęs 6 (2x3pkt), Repeka 4, Krystkowiak 0,Robaszkiewicz 0, Grajek 0, Szajdziński 0