Kadet A Polonia Leszno - MKK Gniezno inauguracja rozgrywek

2010-10-21

Udanie zainaugurowali nowy sezon Wojewódzkiej Ligi Kadeta „A” koszykarze MKK Gniezno, pokonując na wyjeździe zespół Polonii 1912 Leszno 100:64.

Gospodarze dotrzymywali kroku podopiecznym Łukasza Staszkiewicza w pierwszych 10 minutach spotkania, po których to na tablicy widniał wynik 19:18 dla gnieźnian. Druga kwarta to już popisz gry, zarówno w ataku jak i w obronie MKK. Dzięki bardzo agresywnemu kryciu na całym boisku oraz wysokiej skuteczności rzutów z dystansu gnieźnianie na przerwę schodzili prowadząc 51:31.

Początek drugiej połowy to obrona strefowa postawiona przez zespół Leszna, a w odpowiedzi na nią dobitka spod kosza i dwie „trójki” Repeki. Reszta drużyny także nie zwalniała tempa, a częste przechwyty na punkty zamieniali Brenk i Łepski. Dopiero pod koniec kwarty gospodarzą udało się zniwelować część strat, a spowodowane to było dekoncentracją graczy z Pierwszej Stolicy. Tą kwartę nasi koszykarze wygrali 21:16 i przed ostatnią prowadzili 72:47. Czwartą odsłonę rozpoczął Krystkowiak trafiając za 3 punkty, a na pięć minut przed końcem spotkania MKK osiągnęło największą przewagę w spotkaniu wynoszącą 38 punktów. Do końca meczu niewiele się zmieniło i spotkanie zakończyło się wynikiem 100:64 dla Gniezna.

Tak wysoki wynik MKK zawdzięcza przede wszystkim bardzo wysokiej skuteczności rzutów za 3 punkty – 12 celnych w meczu. Jednak styl gry jaki zaprezentowali zawodnicy pokazuje jednak, że nad kilkoma elementami takimi jak obrona i eliminacja strat w ataku trzeba jeszcze sporo popracować.

Polonia 1912 Leszno : MKK Gniezno  64 : 100     (18:19, 13:32, 16:21, 17:28)

Punkty dla MKK: Łepski 26 (4x3pkt), Brenk 15 (1x3pkt), Szeszycki 13 (1x3pkt), Repeka 12 (2x3pkt), Zakęs 10 (2x3pkt),  Nowiński 10,Zimróz 8, Krystkowiak 3 (1x3pkt),Robaszkiewicz 3 (1x3pkt), Grajek 0